آشپزیخواص مواد غذاییمطالب ویژه

خواص کره بادام زمینی | 5 مورد از مهم ترین فواید کره بادام زمینی

با خواص کره بادام زمینی بیشتر آشنا شویم!

خواص کره بادام زمینی چیست ؟| بین بزرگسالان و کودکان غذای محبوبی است. اگرچه خوشمزه است ، اما بسیاری از افراد در مورد فواید سلامتی کره بادام زمینی شک دارند. بادام زمینی و کره بادام زمینی حاوی مواد مغذی هستند که سلامت قلب فرد را تقویت کرده و قند خون را بهبود می بخشد.

بسته به نوع استفاده مردم از کره بادام زمینی در رژیم غذایی خود ، می تواند به آنها در کاهش وزن کمک کند ، یا در حین تمرینات وزنه برداری یا بدن سازی ، وزن اضافه شود. با این حال ، کره بادام زمینی دارای کالری و چربی بالایی است ، بنابراین افراد باید در حد اعتدال از آن مصرف کنند. در این مقاله به فواید خوردن کره بادام زمینی می پردازیم و خطرات مرتبط با مصرف آن را توضیح می دهیم.

> از دسته بندی خواص مواد غذایی نیز دیدن فرمایید.

دسر کره بادام زمینی

فواید کره بادام زمینی 

کره بادام زمینی به همراه ویتامین ها و مواد معدنی ضروری مانند منیزیم ، پتاسیم و روی بوده و مقدار زیادی از پروتئین مورد نیاز بدن را تأمین می کند. نکته قابل توجه ، هر 2 قاشق غذاخوری کره بادام زمینی مواد مغذی ، مواد معدنی و ویتامین های زیر را تأمین می کند:

پروتئین : کره بادام زمینی حاوی 7.02 گرم (گرم) پروتئین در هر وعده 2 قاشق غذاخوری است. این میزان به میزان دریافتی رژیم غذایی توصیه شده (RDA) برای زنان 46 گرم و 56 گرم برای آقایان است که از نظر سن و میزان فعالیت می تواند متفاوت باشد.

منیزیم : با داشتن 57 میلی گرم منیزیم ، هر وعده به رساندن منیزم به خون به میزان 400-420 میلی گرم در مردان و 310-320 در زنان کمک می کند. منیزیم برای سلامتی ضروری است و در بیش از 300 فرآیند شیمیایی بدن نقش دارد.

همچنین بخوانید :
دانلود والپیپر عاشقانه برای کامپیوتر، بک گراند عاشقانه دسکتاپ

فسفر : هر وعده حاوی 107 میلی گرم فسفر است که حدود 15.3 درصد از 700 میلی گرم مورد نیاز برای بزرگسالان است. و فسفر به بدن در ساخت سلول ها و استخوان های سالم و به سلول ها در تولید انرژی کمک می کند.

روی : یک وعده کره بادام زمینی 85/0 میلی گرم روی را فراهم می کند. این 7/7 درصد از میزان توصیه شده روزانه 11 میلی گرم برای آقایان ، و 10.6 درصد از 8 میلی گرم برای خانم ها است. روی برای ایمنی ، سنتز پروتئین و تشکیل DNA ضروری است.

نیاسین : کره بادام زمینی حاوی 4.21 میلی گرم نیاسین در هر وعده است که به میزان مصرف 14 تا 16 میلی گرم توصیه شده در فرد کمک می کند. نیاسین به هضم غذا و عملکرد عصب و تولید انرژی کمک می کند.

ویتامین B-6 : کره بادام زمینی با 0.17 گرم ویتامین B-6 در هر وعده ، تقریبا 14 درصد از 1.3 میلی گرم بزرگسالان را فراهم می کند. ویتامین B-6 در بیش از 100 واکنش آنزیمی در بدن نقش دارد و برای سلامت قلب و سیستم ایمنی بدن لازم است. با این وجود ، اگر فرد بیشتر از مقدار توصیه شده کره بادام زمینی بخورد ، معایب تغذیه ای نیز به همراه دارد.

کره بادام زمینی دارای کالری بالا ، چربیهای اشباع و سدیم است.

هر وعده حاوی 3.05 گرم چربی های اشباع است که 23.5 درصد از حداکثر میزان مصرف توصیه شده روزانه انجمن قلب آمریکا برای کسانی است که روزانه 2000 کالری کالری مصرف می کنند. افراد باید روزانه کمتر از 13 گرم چربی اشباع شده را هدف قرار دهند. همچنین کره بادام زمینی حاوی 152 میلی گرم سدیم است که 10.1٪ از مصرف روزانه ایده آل سدیم در بزرگسالان است.

شیرینی با استفاده از کره
خواص سلامتی کره بادام زمینی

خوردن کره بادام زمینی به میزان متوسط و به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم مزایای زیر را ارائه می دهد:

1. کاهش وزن

مطالعات متعددی نشان می دهد که خوردن بادام زمینی و سایر آجیل ها به افراد کمک می کند تا وزن خود را حفظ کنند یا حتی به کاهش وزن نیز کمک کنند. این ممکن است به این دلیل باشد که بادام زمینی به لطف پروتئین ، چربی و فیبر آنها ، احساس سیری و پر بودن را القا می کند.

همچنین بخوانید :
تصاویری از طاووس های زیبا و دیدنی (1)

یک مطالعه در سال 2018 نشان می دهد که خوردن آجیل ، از جمله بادام زمینی ، خطر ابتلا به اضافه وزن یا چاق شدن فرد را کاهش می دهد. این مطالعه داده های رژیم غذایی و شیوه زندگی را برای بیش از 370000 نفر از 10 کشور اروپایی در طی 5 سال مقایسه کرده است.

تحقیقات اولیه بر اساس داده های جمع آوری شده از بیش از 51000 زن نشان می دهد که افرادی که آجیل را به مقدار دو بار در هفته یا بیشتر مصرف می کنند در طی یک دوره 8 ساله نسبت به زنانی که به ندرت آجیل می خورند ، افزایش وزن کمتری دارند.

2. تقویت سلامت قلب

کره بادام زمینی حاوی بسیاری از مواد مغذی است که می تواند سلامت قلب را بهبود بخشد ، از جمله:

اسیدهای چرب اشباع نشده (MUFAs)

اسیدهای چرب اشباع شده (PUFAs)

نیاسین

منیزیم

ویتامین E

نسبت چربی های اشباع نشده (PUFAs و MUFAs) به چربی های اشباع شده در رژیم غذایی نقش ویژه ای در سلامت قلب دارد. کره بادام زمینی نسبتی مشابه روغن زیتون دارد – که به عنوان گزینه ای برای افزایش سلامت قلبی نیز شناخته می شود.

انواع کره بادام زمینی

مصرف زیاد آجیل ممکن است با کاهش خطر مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی یا دلایل دیگر مرتبط باشد. محققان بادام زمینی را به ویژه به عنوان روشی مقرون به صرفه برای بهبود سلامت قلب برای برخی افراد توصیه می کنند.

تحقیقات همچنین حاکی از آن است که اضافه شدن 46 گرم در روز از بادام زمینی یا کره بادام زمینی به یک برنامه رژیم غذایی انجمن دیابت آمریکا (ADA) به مدت 6 ماه می تواند به نفع قلب ، بهبود پروفایل چربی خون و کنترل وزن برای مبتلایان به دیابت باشد.

با این حال ، از آنجا که کره بادام زمینی کالری بالایی دارد ، بسیار مهم است که فرد اگر نمی خواهد وزن خود را افزایش دهد ، میزان مصرف خود را محدود کند. خوردن بیش از مقدار توصیه شده باعث افزایش چربی و سدیم نیز می شود و این به نفع قلب نیست.

همچنین بخوانید :
مدل شلوار لی زیبا مردانه شیک و جدید

3. بدن سازی

بسیاری از بدنسازان و علاقه مندان به بدن سازی به دلایل مختلف شامل کره بادام زمینی در رژیم های غذایی خود هستند.

اگرچه مقادیر کالری بر اساس قد ، سطح فعالیت و میزان متابولیک متفاوت خواهد بود ، میزان کالری توصیه شده روزانه از حدود 1600-2400 کالری در روز برای خانمها و حداکثر 3000 کالری در روز برای آقایان متغیر است. با این حال ، مردان بالغ فعال باید روزانه 3000 کالری مصرف کنند ، در حالی که زنان فعال روزانه به 2400 کالری نیاز دارند.

به دلیل داشتن کالری زیاد ، کره بادام زمینی راهی آسان برای افزایش کالری و چربی های اشباع شده و اشباع نشده است.

کره آجیل ها همچنین منبع پروتئین است که برای ساخت و ترمیم ماهیچه ها ضروری است. اگرچه کره بادام زمینی یک پروتئین کامل نیست – به این معنی که حاوی تمام اسیدهای آمینه ضروری بدن نیست – اما به عنوان بخش مهمی از پروتئین دریافتی روزانه یک شخص حساب می شود.

ریختن کره بادام زمینی روی نان سبوس دار باعث می شود وعده غذایی کامل تری با پروتئین حاصل شود زیرا نان حاوی اسید آمینه متیونین است که کره بادام زمینی فاقد آن است.

اسموتی بادام زمینی

4- کنترل قند خون

کره بادام زمینی یک ماده غذایی با کربوهیدرات نسبتاً کم است که حاوی مقادیر خوبی از چربی و پروتئین و همچنین مقداری فیبر است. این خصوصیات بدان معنی است که کره بادام زمینی ، بدون قند اضافه شده ، تأثیر قابل توجهی در سطح قند خون ندارد. این بدان معنی است که می تواند گزینه مناسبی برای مبتلایان به دیابت باشد.

توصیه می کند افراد چربی های اشباع شده را با چربی های اشباع نشده در رژیم های غذایی جایگزین کنند. آنها کره بادام زمینی ، بادام زمینی و روغن بادام زمینی را منبع خوبی از چربی اشباع نشده نشان می دهند.

همچنین بخوانید :
برای اقامت در ترکیه چه باید کرد؟ | اقامت دائم و موقت در ترکیه

یک مطالعه در سال 2013 حاکی از آن است که خوردن کره بادام زمینی یا بادام زمینی برای صبحانه می تواند به زنان مبتلا به چاقی و افزایش خطر دیابت نوع 2 کمک کند تا سطح قند خون خود را کنترل کنند. طبق این نظرسنجی ، زنانی که آجیل به صبحانه خود اضافه می کردند ، قند خون کمتری داشتند و در مقایسه با زنانی که صبحانه می خوردند حاوی همان مقدار کربوهیدرات اما بدون آجیل بوده است ، گرسنگی کمتری گزارش کردند.

کره بادام زمینی منبع خوبی از منیزیم است که یک ماده مغذی اساسی برای مبتلایان به دیابت است. پدوره های مداوم قند خون ممکن است سطح منیزیم را در بدن کاهش دهد. مقادیر کم منیزیم به دیابت و دیابت نوع 2 مرتبط است‌.

تزئین میوه با بادام
5- کاهش خطر ابتلا به بیماری های پستان

خوردن کره بادام زمینی ، به ویژه در سنین جوانی ، ممکن است خطر ابتلا به بیماری خوش خیم پستان (BBD) را کاهش دهد و این بیماری عامل افزایش خطر ابتلا به سرطان پستان می شود. یک مطالعه در ژورنال تحقیقات و درمان سرطان پستان ، گزارش داده است که خوردن کره بادام زمینی و آجیل در هر سنی ممکن است در 30 سالگی خطر کمتری برای ابتلا به BDD ایجاد کند.

محققان داده های مربوط به بیش از 9000 دختر مدرسه ای در آمریکا را بررسی کردند. انواع دیگر پالس ها مانند لوبیا و سویا به همراه چربی های گیاهی و سایر آجیل ها نیز ممکن است از BBD محافظت کنند. حتی افرادی که سابقه خانوادگی سرطان پستان دارند در صورت خوردن کره بادام زمینی و این غذاها ، خطر قابل توجهی کمتری دارند.

امیدواریم با خواندن این مقاله اطلاعات کافی را در مورد خواص کره بادام زمینی به دست آورده باشید. در صورت داشتن هر گونه سوال، در بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.

نظر شما راجب این مقاله 1 نظر

خواص کره بادام زمینی | 5 مورد از مهم ترین فواید کره بادام زمینی
5 1
برچسب ها
نمایش بیشتر

علی بهادری

علی بهادری ، مدیر سایت پویه

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن