A1 ( 728×90 )

آموزش کسب درآمد از یوتیوب (راهنمای جامع)

0 66
 
 

سایت تفریحی پویه

کسب درآمد از یوتیوب چگونه است؟

کسب درآمد از یوتیوب| این سایت را می توان یکی از مشهور ترین پلتفرم های آنلاین اجتماعی دانست. نام این وب سایت امروزه برای کم تر شخصی غریبه است و بسیاری نیز آن را بهترین در نوع خود می دانند که اغراق نیست و عین حقیقت است، زیرا اگر چه مقلدان این وب سایت با خلاقیت ها و نوآوری های خاص خود توانسته اند موفقیت خوبی را کسب کنند اما هیچ کدام به گرد پای یوتیوب نمی رسند.

این سرویس علاوه بر آن که جنبه سرگرمی داشته، منبعی برای کسب درآمد نیز می باشد و عده زیادی آن را به عنوان راه اصلی درآمد زایی خود شناسایی می کنند. پیش از آن که به بررسی این راه ها بپردازیم، ابتدا نیاز است تا شما کاربران گرامی را با محتوای این وب سایت، هدف های آن و چگونگی اضافه شدن به جامعه عظیم و فعالش آشنا سازیم و سپس به راه های کسب درآمد از آن نیز می پردازیم.

معرفی وبسایت یوتیوب

یوتیوب، یک وب سایت آمریکایی است که توسط سه تن از کامندان سابق شرکت PayPal در فوریه سال ۲۰۰۵ تاسیس شد و با بازخورد بسیار مثبتی مواجه شد. طولی نکشید تا ارزش آن توسط کمپانی های بزرگ درک شود و برای خرید سهام این وب سایت تلاش کنند و در نهایت، غول بزرگ دنیای سرچ که در جهان امروزی، حجم بسیار بزرگی از ترافیک اینترنت را مال خود کرده است، آن را خرید. این اتفاق در سال ۲۰۰۶ رخ داد و کمپانی گوگل، سهام یوتیوب را به طور تمام و کمال و با قیمت باورنکردنی ۱.۶۵ میلیارد دلار مال خود کرد. بدون شک این رقم هوش از سر هر کسی می پراند اما اگر به شما بگوییم که درآمد یوتیوب در هر سال چیزی در حدود ۱۵ میلیارد دلار برآورد شده است و ارزش خرید آن نیز رقمی نجومی و شاید، غیر قابل دسترسی باشد، تعجب خواهید کرد!
این وب سایت به هدف طراحی یک پلتفرم آنلاین برای به اشتراک گذاری ویدیو به شیوه رایگان بود و تا کنون نیز اگر چه دچار تغییراتی شده است، اما به اصل خود وفادار مانده و تقریبا تمامی محتوای سایت بدون نیاز به پرداخت مبلغ و کاملا مجانی برای همگان در دسترس است. منطقی است که در این باره دچار شک شده باشید، زیرا این که اکثر محتوای سایت به شیوه رایگان در دسترس باشد اما چنین مبلغ نجومی را به حساب های مالکان خود واریز کند چیزی غیرممکن به نظر می رسد.

وبسایت یوتیوب چگونه کسب درآمد میکند؟

درآمد سرویس یوتیوب از چه بخش هایی است ؟

البته قابل ذکر است که یوتیوب سرویس های اشتراکی ماهیانه تحت عنوان های YouTube Premium و YouTube Music را دارا است اما کسب درآمد اصلی آن از هیچ یک از این دو نیست و در واقع هر دو این سرویس ها در مقایسه با عمری که یوتیوب دارد، جدید به حساب می آیند. یوتیوب درآمد اصلی خود را از سرویسی به نام Google AdSense به دست می آورد که در ادامه در ارتباط با آن توضیحاتی خواهیم داد.
برای آن که عظمت این وب سایت را بهتر درک کنید، باید بگوییم که در رنکینگ الکسا که پربازدید ترین وب سایت های جهان را لیست می کند، در جایگاه دوم و تنها پشت سر صاحب اصلی خود، یعنی گوگل قرار دارد. طبق آخرین آمار منتشر شده، در هر دقیقه بیش از ۵۰۰ ساعت ویدیو در این وب سایت بارگزاری و منتشر می شود و کاربران این وب سایت روزانه یک میلیارد ساعت را صرف تماشای ویدیو های مختلف می کنند! ارقامی بسیار عجیب و غیر قابل باور که نشان از محبوبیت بی حد و اندازه یوتیوب است. اما شما، به عنوان یک کاربر، چگونه می توانید به آن دسترسی پیدا کنید و طریقه استفاده از آن چگونه است؟ برای پاسخ به این سوالات با ما همراه باشید.

چگونه ویدیو های خود را در یوتیوب بارگزاری کنیم؟

در قدم اول، شاید بزرگ ترین سوال این باشد که چگونه می توان از دسترسی های مختلف این وب سایت استفاده کرد. همان طور که قبل تر خدمتتان عارض شدیم، یوتیوب به عنوان یک سرویس رایگان شهرت خود را به دست آورد ، همچنان به این عبارت وفادار مانده است. مشاهده ویویو های موجود در یوتیوب برای همگان آزاد است و شما برای این کار نیازی به ساخت یک اکانت گوگل و داشتن یک جیمیل نیز ندارید! بنا بر این اگر قصد دارید تا یک ویدیو آموزشی را مشاهده کنید یا می خواهید به جدید ترین قطعه موسیقی منتشر شده از سوی خواننده محبوبتان گوش دهید، تنها کاری که می بایست انجام دهید جست و جوی عبارت مورد نظر است و پس از چند ثانیه، می توانید مشغول تماشای ویدیو مورد نظر خود شوید.

البته این را نیز در نظر داشته باشید که برخی ویدیو های موجود در این وب سایت به سبب داشتن محتوای نامناسب برای اشخاص زیر ۱۸ سال، نیاز به ساخت یک اکانت و تاییدیه را دارند اما در بیش تر مواقع چنین چیزی مانع شما نخواهد شد.
البته، نیاز است تا این مطلب را اضافه کنیم که در یوتیوب، قوانین مشخصی برای ویدیو ها وجود دارد و برهنگی، صحنه های خشن واقعی، مواد مخدر و به طور کلی، موضوعات غیر قانونی و حساس به طور کامل ممنوع هستند و حتی اگر یک ویویو در چارچوب استاندارد های یوتیوب نیز فعالیت کند اما برای تمامی مخاطبان مناسب نباشد، اخطار هایی به بیننده داده خواهد شد و شخص سازنده نیز درآمدی را از چنین ویدیو هایی کسب نخواهد کرد.

این ویژگی ها باعث شده اند تا یوتیوب تبدیل به سرویسی شود که محیط امن روانی را برای کودکان و نوجوانان نیز فراهم کرده و به همین جهت دارای مخاطبان بسیار بیش تری در مقایسه با دیگر شبکه های اجتماعی می باشد.

با یک جیمیل اکانت یوتیوب خود را فعال کنید

حال برای شما سوال پیش می آید که اگر شخصی بخواهد ویدیویی را در این وب سایت آپلود کند، چه مسیری را می بایست طی کند؟ بارگزاری ویدیو در یوتیوب از آن چه فکرش را می کنید بسیار ساده تر است. همان طور که قبل تر گفته شد، یوتیوب به عنوان یک زیرمجموعه از کمپانی گوگل فعالیت می کند و به همین جهت، برای داشتن یک اکانت در آن همانند بقیه سرویس های زیر نظر گوگل، نیاز به شاه کلید همیشگی تحت عنوان Gmail را دارید. در صورتی که یک ایمیل را در سرویس پیام رسان الکترونیکی گوگل دارید، با وارد کردن اطلاعات خود می توانید اکانت شخصی خود را در یوتیوب داشته باشید و اگر هم نداشته باشید، یوتیوب شما را برای ساخت یک جیمیل هدایت می کند که این امر تنها در عرض یک دقیقه انجام می پذیرد. پس از این اتفاق، شما آزادید تا به تعداد نامحدود، ویدیو های خود را در این وب سایت آپلود کنید و به اشتراک دیگر مخاطبان بگذارید و این امر به سادگی انجام می پذیرد.

کسب درآمد از یوتیوب

چگونه با کانال خود از یوتیوب کسب درآمد کنیم؟

اگر گذرتان به چنین مقاله ای افتاده است، متاسفانه آگاه هستید که وب سایت یوتیوب در کشور ما فیلتر است و دسترسی به آن بدون استفاده از برنامه های گذر از تحریم امکان پذیر نیست. به همین جهت، این وب سایت در ایران دسترسی سخت تری دارد و یوتیوبر های ایرانی موفق نیز در این پلتفرم بسیار اندک اند و اکثریت آن ها نیز یا در خارج از کشور سکونت دارند و یا رابط هایی را درخارج از ایران دارند که این کار را برایشان بسیار آسان تر می کند؛ زیرا مشکل دومی که در این مسیر با آن مواجه می شوید تحریم های اعمال شده از سمت کشور آمریکا است که باعث شده تا نتوانید درآمد ریالی (تومانی) از یوتیوب داشته باشید و می بایست حتما از دلار استفاده کنید.

چگونه حساب paypal داشته باشیم؟

در نگاه اول مشکل بدی به نظر نمی رسد. شاید حتی به عنوان مشکل به آن نگاه نکنید! اما متاسفانه، جهت انجام این کار نیاز به یک حساب PayPal دارید تا بتوانید به شکل مجازی درآمد دلاری خود را از یوتیوب دریافت کنید. اگر واقعا مایل به انجام چنین کاری هستید و فکر می کنید که توانایی به دست آوردن بازدید های بالا را در ویدیو های خود دارید، دو راه پیش روی شما است: یا از آشنایی در خارج از کشور بخواهید تا با ساخت یک اکانت، آن را زیر نظر AdSense گوگل قرار دهند و پس از ثبت ایمیل شما به عنوان یکی از مدیران، به سادگی بتوانید در یوتیوب فعالیت کنید. در نهایت درآمد حاصل شده را به کمک صرافی ها به حساب شما و به صورت تومانی واریز کنند و این روش بسیار مطمئنی است. روش دوم اما، با کمک سایت هایی صورت می گیرد که اقدام به ساخت حساب PayPal برای شما می کنند که خطر بسیار بالایی دارد؛ زیرا امکان مسدود شدن حساب پی پال یا یوتیوبی شما وجود دارد و دردسر زیادی را پیش روی خود خواهید داشت.

عضویت در سرویس گوگل adsense چه شرایطی دارد؟

 برای عضویت در سرویس AdSense یوتیوب نیاز دارید تا شرایطی را رعایت کنید. بسیاری تصور می کنند که یوتیوب به ازای بازدید هر ویدیو به شما مبلغی را پرداخت می کند، در صورتی که این امر واقعیت ندارد. شما می بایست با رعایت چند قانون، برای عضویت در سرویس ادسنس گوگل اقدام کنید. در قدم اول نیاز دارید تا حداقل ۱۰۰۰ نفر سابسکرایبر (دنبال کننده) داشته باشید و ویدیو های شما در مجموع ۴۰۰۰ دقیقه بازدید داشته باشند. و در قدم دوم نیز در این مجموعه عضو شوید تا بتوانید درآمد کسب کنید.

جهت عضویت در این بخش، می بایست به تنظیمات کانال خود بروید. سپس به Customize Channel وارد شده و با استفاده از گرینه View Additional Features، می توانید گزینه Monetization را فعال کنید و با انجام این کار، به سرویس تبلیغاتی گوگل وارد می شوید.

این سرویس با هدف نمایش تبلیغات مرتبط با سلیقه کاربر در سال ۲۰۰۳ راه اندازی شد و به عنوان راه اصلی کسب درآمد از یوتیوب و تولید کننده های محتوای فعال در آن است. شما پس از عضویت در این سرویس، می بایست با ارائه مشخصات دقیق خود، از جمله نام و آدرس و حساب بانکی، به عنوان شخصی که به کسب درآمد می پردازد شناخته شوید و پس از آن طبق طول ویدیو های خود، تبلیغات مختلفی را درون آن ها قرار دهید تا پس از مشاهده آن ها توسط کاربران به کسب درآمد بپردازید.

نتیجه گیری

کسب درآمد از یوتیوب حتی برای اشخاصی که در خارج از کشور زندگی می کنند نیز هم چون یک شغل رویایی به نظر می رسد و می تواند درآمد بسیار زیادی داشته باشد. متاسفانه در کشور ما دست یابی به چنین شغلی و موفقیت در آن بسیار مشکل است و سرویس های مشابه داخلی هم چون کسب در آمد از آپارات ، به هیچ عنوان نمی توانند جایگاه یوتیوب را کسب کنند. اگر مایل به چنین کاری هستید، می بایست مخاطبان خود را بشناسید و با تولید ویدیو های مناسب و جذاب، طرفداران بسیاری را کسب کنید. اگر چه مسیر سختی است و دارای ریسک های زیادی (حداقل برای ساکنین ایران) است، اما در صورتی که بتوانید مراحل اولیه را با موفقیت پشت سر بگذارید، آینده ای رویایی انتظارتان را می کشد.
در صورت داشتن هر گونه سوال در بخش کامنت ها با ما در ارتباط باشید. امیدواریم که مطالب مفید واقع شده باشند و شما را برای هدف های آینده خود رهبری کنند.

نظر شما راجب این مقاله 1 نظر

آموزش کسب درآمد از یوتیوب (راهنمای جامع)
5 1
همچنین بخوانید :
راهنمای جامع برقراری تماس تصویری در واتساپ

نظر بدهید

ارسال نظر با محتوای سیاسی و توهین آمیز مورد تایید قرار نمی‌گیرد.

وارد کردن ایمیل اختیاری است و در صورت وارد کردن ،آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

وارد کردن نام اجباری نیست ولی بهتر است که نامی برای خود بنویسید.

نظرات خود را به زبان فارسی بنویسید.

نظرات در کمتر از چند ساعت پاسخ داده خواهند شد.