متفرقه

نکات مهم سفر به اسپانیا

سفری موقت و یا حتی شروع زندگی جدید در یک کشور خارجی کاری دشوار است. در ابتدای کار شما یادگیری زبان آن کشور را از همه چیز مهمتر می‌پندارید اما در واقع نکات مهمتری وجود دارد که شما از آنها بی خبرید.

در این مطلب از بخش فرهنگ و هنر پویه قصد داریم 5 نکته که قبل از سفر به اسپانیا باید بدانید را برای شما شرح دهیم.

پس در ادامه با پویه همراه باشید…

 

1- دریافت شماره شناسایی NIE

Número de Identificación de Extranjero یا به اختصار NIE شماره شناسایی شما در اسپانیا می‌باشد.

همانند شماره ملی در ایران هنگام سفر به اسپانیا نیز برای بازکردن حساب بانکی، ثبت قرارداد، پرداخت مالیات و … به این کد ( NIE ) نیاز پیدا خواهید کرد.

شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا برای سفر و اقامت در این کشور تنها نیاز به یک NIE دارند که تا 5 سال اعتبار دارد.

اما از آنجایی که ایران کشوری غیر کشورهای اتحادیه اروپاست باید برای اقامت در اسپانیا یک کارت Tarjeta de Identificación de Extranjero یا به اختصار TIE درخواست کنید.

TIE در واقع کارت شناسایی مخصوص افراد خارجی است که با ویزا یا اجازه اقامت وارد اسپانیا شده اند و اگر این کارت را تهیه کنید کد شناسایی ملی NIE شما نیز روی آن ثبت میگردد.

برای دریافت کارت شناسایی TIE باید به یکی از دفاتر خدامت مهاجرتی ( Oficina de Extranjería ) مراجعه کنید و وقت ملاقات بگیرید. با توجه به بلند بالا بودن لیست انتظار ممکن است ملاقات شما تا یک ماه به طول بی‌انجامد.

همچنین بخوانید :
آشنایی با ورزش بندبازی

در ضمن برای دریافت این کارت شناسایی باید اسناد و مدارکی از جمله گذرنامه، عکس گذرنامه، شماره سوشیال سکوریتی ( امنیت اجتماعی ) و… نیز همراه داشته باشید.

 

2- باز کردن حساب بانکی در اسپانیانکات مهم سفر به اسپانیا

مسلما داشتن حساب بانکی چه در ایران و چه در کشور های خارجی امری مهم است. افتتاح یک حساب بانکی در اسپانیا روند نسبتاً ساده ای دارد.

بعد از دریافت کارت شناسایی TIE / NIE خود می‌توانید به یکی از بانک های اسپانیا رفته و درخواست افتتاح حساب کنید.

شما فقط باید گذرنامه، کارت شناسایی TIE / NIE و نشانی محل سکونت خود را همراه داشته باشید.

هنگام انتخاب یک حساب بانکی، باید توجه داشته باشید که آیا یک سرویس بانکی آنلاین دارید یا نه…

شما همچنین باید بدانید که از کدام دستگاه های خودپرداز برای برداشت پول استفاده کنید. شبکه های اصلی بانکی در اسپانیا Servired، Telebanco 4B و Euro 6000 هستند؛ شایان ذکر است که Servired شبکه گسترده ای است. شما باید متوجه شوید که کدام شبکه متعلق به بانک شماست تا از پرداخت صورتحساب برداشت پول نقد و … از طریق آن اقدام کنید.

 

3- پرداخت مالیات (TAX )نکات مهم سفر به اسپانیا

اگر شما در اسپانیا مشغول به کار هستید، باید مالیات بر درآمد را پرداخت کنید. برخی از مالیات های اضافی نیز وجود دارد که باید از آن آگاه باشید :

 

عوارض جاده

اگر قصد دارید با خودرویی که در سفر به اسپانیا وارد کشور کرده اید یا خودروی جدیدی که خریداری کرده اید در جاده های اسپانیا رفت و آمد کنید باید عوارض آن را نیز پرداخت نمایید.

همچنین بخوانید :
آشنایی با دریاچه‌ی نمک ناترون واقع در تانزانیا + عکس

این یک مالیات سالانه است که باید توسط صاحب خودرو در شورای شهر پرداخت شود. اگر مالیات به موقع پرداخت نکنید با هزینه های اضافی ( به عنوان جریمه ) روبرو خواهید شد.

 

مالیات املاک

اگر شما در سفر به اسپانیا قصد خرید یک ملک یا زمین را دارید باید مالیات آن را نیز پرداخت کنید. این مالیات نیز مانند عوارض جاده، مالیاتی سالانه است.

اگر در اسپانیا ملک یا زمین داشته باشید باید هر ساله مالیات Impuesto sobre Bienes Inmuebles یا به اختصار IBI را پرداخت کنید. مقدار این مالیات در شرایط متفاوت تغییر می‌کند.


منبع : پویه


نظر شما راجب این مقاله 0 نظر

نکات مهم سفر به اسپانیا
برچسب ها
نمایش بیشتر

علی بهادری

علی بهادری ، مدیر سایت پویه

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن