A1 ( 728×90 )

کسب درآمد از آپارات چگونه است؟ (راهنمای کامل)

0 92
 
 

سایت تفریحی پویه

آیا نمیتوان از یوتیوب کسب درآمد داشت؟

احتمالا در جریان هستید که وب سایت یوتیوب در کشور ما به سبب نشر محتوای مغایر با قوانین جمهوری اسلامی، با فیلترینگ مواجه شده است و دسترسی به آن بدون استفاده از نرم افزار های جانبی تغییر آی پی امکان پذیر نیست. به همین سبب، کم تر پیش می آید تا اشخاص مختلف برای نشر محتوای ویدیویی تولید شده خود به سمت یوتیوب بروند، زیرا مخاطبان همزبان خود را پشت در های فیلترینگ می یابند و بازدید خوبی نصیبشان نمی شود.
اما این تنها مشکل تولیدکنندگان نیست؛ زیرا علاوه بر مشکلات فیلترینگ که در داخل کشورمان با آن مواجه هستیم، تحریم های اعمال شده از خارج کشور نیز تاثیرات ناخوشایند خود را می گذارند و به همین جهت کسب درآمد از یوتیوب و مشابه آن را بسیار مشکل می سازند.

هر کاربر جهت آن که بتواند از تبلیغاتی که در ویدیو های یوتیوب نمایش داده می شوند درآمدی را کسب کند، نیاز به داشتن یک حساب PayPal دارد تا درآمد حاصل از تبلیغات به صورت مستقیم و محاسبه شده با دلار را به صورت مجازی دریافت کرده تا بتواند نقد کند و از آن استفاده کند و بازگشایی حساب های این چنینی دارای دردسر های بسیار زیادی است و می تواند به تنهایی هزینه بر نیز باشد. به همین سبب، اکثریت کاربران از خیر و شر درآمد یوتیوبی گذشته و به مشابه ایرانی آن، یعنی آپارت روی می آورند.

چگونه از آپارات درآمد کسب کنیم؟

بسیاری از کاربران ایرانی که در فضای مجازی چرخ می زنند، نام سرویس ویدیویی آپارات به گوششان خورده است. این وب سایت با تقلید از شیوه کاری همتایان غربی خود همچون یوتیوب، سعی داشته تا نمونه مشابه را در ایران و برای کاربران ایرانی عرضه کند و هم برای خود درآمد خوبی کسب کرده و هم با عرضه یک سرویس ساخت و پخش ویدیو برای جوانان ایرانی، بتوانند از سرویس کسب درآمد از آپارات بهره مند شوند .

 

همچنین بخوانید :
عکس کاکتوس، تصاویر کاکتوس های خانگی

ثبت نام در آپارات

ساخت اکانت در آپارات

اولین قدم برای آن که بتوانید در آپارات اقدام به تولید و یا بازنشر محتوا کنید، ساختن یک اکانت در این سرویس است. توجه داشته باشید که کسب درآمد در آپارات اگر چه با یوتیوب تفاوت های زیادی دارد، اما پایه و اساس آن نیز طبق بازدید از ویدیو های شما است. به همین جهت، در صورتی که خواهان ادامه این راه و تولید ویدیو های مختلف برای بارگزاری در این وب سایت هستید، باید اکانتی را ساخته و با مطالعه قوانین و مقررات این وب سایت، در آن به فعالیت مشغول شوید.

جهت ساخت اکانت آپاراتی خود می بایست مراحل مختلفی را طی کنید که خوشبختانه تنها یک بار به انجام آن ها نیاز دارید. شما در ابتدا می بایست به وب سایت اصلی آپارات مراجعه کرده و در آن جا یک حساب کاربری بگشایید. توجه داشته باشید که اگر به دنبال کسب درآمد از آپارات نباشید، تا همین مرحله برای شما کفایت می کند و پس از آن می توانید به راحتی ویدیو های خود را آپلود کرده و به اشتراک بگذارید. اما این دلیلی نیست که ما اینجا هستیم. بنا بر این، به قدم بعدی توجه نمایید.

ساخت اکانت در صبا ویژن

در مرحله بعد شما می بایست یک اکانت در صبا ویژن نیز بسازید تا بتوانید مراحل مالی خود را طی کرده و مدیریت کنید. در این مرحله اطلاعات بیش تری از شما درخواست می شود و می بایست آن ها را پر کرده تا بتوانید جهت ارائه به وب سایت آپارات از آن ها استفاده کنید.
پس از طی کردن مراحل فوق، وارد لینک (سرویس درآمد زایی آپارات) شوید. توجه داشته باشید که در این مرحله به هر دو اکانت خود نیاز دارید و اگر در صبا ویژن اکانتی نداشته باشید، در صفحه اول از شما درخواست می شود تا نسبت به ساخت آن اقدام کنید. شما پس از خواندن قوانین مربوطه و تایید همگی آن ها، می توانید کار خود را به جلو ببرید و برای کسب درآمد از آپارات درخواست کنید.

اگر تمامی مراحل را با موفقیت طی کنید، پس از مدت زمانی معین (بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت) با درخواست شما موافقت می شود و در صورتی که محتوای تولیدی شما مغایر ارزش های وب سایت آپارات باشد، با درخواست شما مخالفت خواهد شد. بنا بر این توصیه می کنیم که صفحه قوانین را به خوبی مطالعه کنید و با سهل انگاری از آن عبور نکنید.

حداکثر درآمد از آپارات چقدر است؟

توجه داشته باشید که شیوه برخورد آپارات با تولیدکنندگان محتوای خود در مقایسه با یوتیوب تفاوت های عمده ای دارد. از جمله این تفاوت ها می توان به این اشاره کرد که در یوتیوب، تبلیغات ویژه ای مشاهده نمی شود اما وب سایت آپارات بنر هایی را در تمامی صفحات خود دارد. هم چنین، مبلغی که برای بازدید از ویدیو به شما پرداخت می شود در حدود یک سی ام آن چه که یوتیوب پرداخت می کند است.

به همین جهت، دست یابی به درآمد ثابت و پایدار از این سرویس می تواند کمی سخت باشد اما بسیاری هستند که توانسته اند به درآمد های خوبی برسند و از کار خود نیز راضی هستند. این گونه افراد، گروهی بوده که برای تولید محتوای خود وقت زیادی را صرف می کنند و در موضوعات شامل سرگرمی، علمی، آموزشی و غیره به عنوان نماد هایی از وب سایت آپارات شناخته می شوند.
حاشیه کافی است. اگر به دنبال اعداد و ارقام هستید، باید بگوییم که در ابتدا باید نوع کانال خود را مشخص کنید؛ زیرا قوانین و هم چنین مقدار پولی که به شما تعلق می گیرد، به یک عامل اصلی بستگی دارد و آن عامل این است که شما به عنوان یه تولید کننده فعالیت می کنید یا یک بازنشر کننده.

درآمد زایی از آپارات

درآمد کسب شده از آپارات چگونه پرداخت میشود؟

یک تولید کننده، محتوای خود را می سازد و در صورت آن که حداقل ۱۰ ویدیو در کانال خود داشته باشد، می تواند برای کسب درآمد درخواست بدهد. طبق محتوای موجود در کانالش، به ازای هر هزار دقیقه بازدید می تواند درآمدی بین ۲۰۰۰ ریال تا ۷۰۰۰ ریال را به دست آورد. توجه داشته باشید که آپارات طبق دقایق بازدید به شما مبلغ را پرداخت می کند و کاری یه تعداد ویدیو ها یا تعداد بازدید هایتان ندارد.

در صورتی که یک بازنشردهنده باشید، می بایست قوانین سفت و سخت تری را رعایت کنید و درآمد شما نیز بسیار کم تر از یک تولید کننده خواهد بود. برای آن که بتوانید به عنوان یک بازنشر دهنده درآمد کسب کنید، نیاز به داشتن بیش از ۲۰۰۰۰ دقیقه ویدیو در کانال، بیش از ۵۰۰۰ ویدیو در کانال، داشتن بیش از ۸ میلیون بازدید و همچنین دارا بودن بیش از ۲۰۰۰ دنبال کننده خواهید داشت و درآمد پایانی شما نیز به ازای هر دقیقه ۶۰۰ ریال خواهد بود.

نتیجه گیری

همان طور که خدمتتان عرض کردیم، کسب درآمد از آپارات می تواند سخت باشد اما غیر ممکن نیست. شما می توانید به تولید محتوا پرداخته و با داشتن یک محتوای خوب، درآمد مناسبی را کسب کنید‌. هم چنین در صورتی که به اندازه کافی به محبوبیت و شهرت دست یابید، با استفاده از اسپانسر ها نیز می توانید درآمد خود را گسترش دهید و طبق موضوعی که در آن فعالیت می کنید، به ساخت ویدیو های اختصاصی خود بپردازید.
امیدواریم که اطلاعات کافی را در اختیارتان قرار داده باشیم. در صورت داشتن هر گونه سوال می توانید در بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.

نظر شما راجب این مقاله 4 نظر

کسب درآمد از آپارات چگونه است؟ (راهنمای کامل)
5 4

نظر بدهید

ارسال نظر با محتوای سیاسی و توهین آمیز مورد تایید قرار نمی‌گیرد.

وارد کردن ایمیل اختیاری است و در صورت وارد کردن ،آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

وارد کردن نام اجباری نیست ولی بهتر است که نامی برای خود بنویسید.

نظرات خود را به زبان فارسی بنویسید.

نظرات در کمتر از چند ساعت پاسخ داده خواهند شد.