متفرقهمطالب ویژه

7 فیلم برتر کارآفرینی که باید ببینید | بهترین فیلم های کارآفرینی

بهترین فیلم های کارآفرینی چه کمکی به ما میکند؟

بهترین فیلم های کارآفرینی | بازاریابی، یکی از شغل های محبوب و پرطرفدار در جامعه امروزی است و بسیاری به دنبال کسب درآمد های بالا از این مسیر هستند. جهت دست یابی به چنین مبالغی، باید تمامی چالش های پیش رو را آموخته تا بتوان موفق شد. یکی از جذاب ترین روش هایی که به کمک آن می توانید اطلاعات مناسبی کسب کنید، تماشای فیلم، سریال و مستند های مربوط به این زمینه بوده که در لیست زیر می توانید 7 مورد از بهترین فیلم های کارآفرینی را مشاهده نمایید. با ما همراه باشید.

1 – فیلم Jiro Dreams of Sushi

این مستند خارجی در رابطه با Jiro Ono ،سرآشپز سوشی 85 ساله صاحب یک رستوران با غذاهایی به قیمت ۳۰۰ دلار برای هر بشقاب است. رستوران وی افسانه ای در بین آشپز ها در سراسر جهان است… اما چرا؟

دسته: مستند | طول: 1 ساعت 22 دقیقه

این مستند چگونه می تواند شما را به یک بازاریاب تجاری بهتر تبدیل کند: چگونه یک رستوران سوشی با 10 صندلی در زیرزمین ایستگاه مترو Ginza توکیو که هیچ پیش غذا یا دسری سرو نمی کند ، نقد سه ستاره از معتبرترین منتقد رستوران جهان کسب می کند؟

سرآشپز و مالک ،جیرو اونو، تجربه ای فراموش نشدنی را ایجاد می کند. چرا مشتریان وی اینقدر قانع شده اند که یک غذای سریع سوشی زیر زمینی 300 دلار ارزش دارد؟ مطمئناً ، طعم غذا عامل بزرگی است. اما تجربه درست و برخورد فوق العاده، در آنجا تعیین کننده است.

jiro-dreams-of-sushi-film

در مقاله ای برای CNN ، مشتری وی، دن شاپیرو تجربه خود را هنگام ورود بازگو کرد: “من به یکی از 10 صندلی در رستوران اسکورت شدم. با یک حوله گرم برای تمیز کردن دست و صورت، یک فنجان چای از من پذیرایی شد و حتی یک پد لاستیکی کوچک برایم آوردند تا دوربین من ارتباط مستقیمی با پیشخوان نداشته باشد. سرآشپز جیرو سپس هر کدام از 20 قطعه سوشی را به صورت دستی بعد از آماده سازی تک تک آن ها در جلوی مشتری، درون بشقاب قرار می دهد. او با هر مشتری وقت می گذارد و در تحویل محصول خود ، دقت به خرج می دهد.

همچنین بخوانید :
طرح های جدید و شیک ویترای روی شیشه (3)

سرتان را درد نیاورم، مشتریان پس از ترک رستوران در مورد چیزی بیشتر از سوشی صحبت می کنند – آنها در مورد تجربه خود در آن مکان حرف خواهند زد. بنابراین ، این سؤالات را به عنوان بازاریاب در ذهن ایجاد می کند…

چه نوع تجربه ای را به مشتریان خود ارائه می دهید؟

آیا به یاد ماندنی است؟

آیا برای هر یک از مشتریان خود تجربه شخصی ایجاد می کنید؟

آیا برند شما ارزش صحبت کردن و بر سر زبان افتادن را دارد؟

ابن سؤالاتی است که پس از تماشای “جیرو رویاهای سوشی” شما را برای یافتن پاسخ به چالش خواهد کشید.

2 – فیلم The Founder

“بعد از برخورد سرنوشت سازانه با برادران مک دونالد ، ریس کروک، فروشنده ای که شرایط خوبی نداشت، جهت تغییر نحوه پخت و فروش همبرگرها انقلاب به پا کرد.” کروک مردی بی رحم و تشنه پول است که مک دونالد را از برادران مک دونالد گرفت و آنرا به یک زنجیره جهانی رستورانی تبدیل کرد.

دسته: فیلم | طول: 1 ساعت 55 دقیقه

چگونه شما را به یک بازاریاب مشاغل کوچک بهتر تبدیل می کند: این داستان سرمایه داری در بهترین نوع خود است. ری کروک، یک فروشنده مسافرتی متخصص در صنعت رستوران ها، با مک دونالد آشنا می شود: یک رستوران خانوادگی و اداره شده با رویکردی نو برای سرعت و کارایی. فوراً، كروك می خواهد همه چیز را درگیر كند. همانطور كه كروك به دنبال كنترل كامل امپراتوری به سرعت در حال رشد است، در حالی كه دو برادر مک دونالد به عنوان صاحب رستوران، دور شدن خود از ثروت و میراث را نظاره می كنند.

the-founder-film
در این فیلم، با اینکه شخصیت کروک فاقد اخلاق و دلسوزی است، این روایت دارای نبوغ بازاریابی و دانش تجاری است که این امر به موفقیت یک بارتیاب کمک شایانی می کند. مدرک؟ کروک قادر است همان مارک تجاری را در تمام شرکتهای مک دونالد تکرار، حفظ کرده و گسترش دهد.

در حالی که مطمئناً کروک یک ضدقهرمان است، بازاریابان می توانند این واقعیت را ببینند که با یک برند ثابت و پرکار، رشد امکان پذیر است. نکته اصلی، حفظ کیفیت و نگرش همیشگی و ارائه تجربه خوب مشتری در هر زمان است.

همچنین بخوانید :
عکس و شعر صبحگاهی ریحانه پارسا

3 – فیلم Mad Men

این درام 92 اپیزودی، یکی از بهترین فیلم های کار آفرینی است که زندگی مدیران تبلیغات دهه 1960 را در دورانی نشان می دهد که هر چیزی را می توان با برچسب مناسب به بازار عرضه کرد.

طول: 30 دقیقه | دسته: سریال های تلویزیونی

چگونه می تواند شما را به یک بازاریاب مشاغل کوچک بهتر تبدیل کند: “مردان دیوانه” تجربه همه جانبه ای را در کارکردهای داخلی زندگی بازایابی در دهه 1960 ارائه می دهد. از جمله ساختار، تعامل با مشتری و فرایند خلاقیت. در مقدمه، این نمایش از هسته اصلی تبلیغات پرده برمی دارد: “خوشخال کردن مردم”. در روزی که مصرف گرایی برای بسیاری از افراد با خپشخال بودن برابر بود، این سری نکات بسیار خوبی در مورد چگونگی برقراری هماهنگی بین استراتژی های بازاریابی با حفظ یا کسب شادی مشتری ارائه می دهد.

mad-men-film

چگونه می توانید این را تمرین کنید؟

شما باید به مشتریان نشان دهید ما محصول خود را معرفی نمی کنیم، بلکه به شما می گوییم که چه کاری را برایتان انجام می دهد و چگونه زندگی شما را بهتر خواهد کرد. همه پیام های بازاریابی باید منافع کاربر یک برند را منعکس کنند.

4 – فیلم Minimalism: A Documentary About The Important Things

 یکی از بهترین فیلم های کار آفرینی که به دنبال زندگی کسانی است که بیشتر اموال خود را فروخته اند و زندگی مینیمالیست ها را می گذرانند و در پاسخ به این سؤال که “چگونه زندگی شما با کمتر بهتر می شود” دنبال می شود: دو دوست که یک ویژگی مشترک دارند: تمایل به کمتر. آنها با هم، هم گروهی می شوند و در سراسر کشور سفر می کنند تا به آمریکایی ها نشان دهند که واقعاً کمتر بهتر است، و بیشتر دارایی های دنیوی خود را می بخشند.

طول: 1 ساعت 18 دقیقه | دسته: مستند

چگونه این فیلم کارآفرینی شما را به یک بازاریاب تجاری بهتر تبدیل می کند: این مستند درباره افرادی است که برای رد شعار “هر چه بیشتر ، بهتر” تلاش می کنند، اختصاص دارد.

minimalism-film

به عنوان بازاریاب ، می توانیم این ایده را که کمیت مهم تر از کیفیت می کند، به چالش بکشیم. در مورد آن فکر کنید: در زندگی شخصی خود، ما می دانیم که درهم و برهم بودن کمتر زندگی و وسایل اطراف، می تواند ذهن ما را پاک و آرام کند، بنابراین در مورد کاربرد آن اصل در بازاریابی فکر کنید… مستقیم سر اصل مطلب‌ رفتن و داشتن صداقت برای رسیدن صدای شما به مشتریام، الزامی است.

همچنین بخوانید :
بیوگرافی گلشیفته فراهانی + عکس

5 – فیلم Something Ventured

این مستند به بررسی انقلابی ترین مارک های جهان، مانند اپل و اینتل پرداخته و چگونگی رشد آنها از یک کارگاه زیرزمینی به نام های بزرگ در دنیای امروزی را از طریق سرمایه داری، نشان می دهد.

طول: 1 ساعت 25 دقیقه | دسته: مستند

چگونه می تواند شما را به یک بازاریاب تبدیل کند: این مستند شروع یک بیزینس جدید کوچک تا بزرگ شدن و رشد آن را نشان می دهد، بنابراین می توانید آنچه را که برای رشد یک تجارت نیاز خواهد بود را نه تنها از نظر عملیاتی و اقتصادی، بلکه از نظر بازاریابی نیز در این مستند مشاهده کنید.

simething-ventured

ما چه اطلاعاتی را به عنوان بازاریاب در این مستند کار می توانیم به دست آوریم؟ افراد و شرکتهای انقلابی برجسته یک ویژگی مشترک دارند: اجتناب از خطر و ریسک کردن. ما می توانیم از این مستند چیزهای زیادی بیاموزیم، زیرا می بینید که در بسیاری از موارد این ریسک منجر به پاداش بی سابقه ای می شود.

در حالی که شما ممکن است بنیانگذار شرکت، کارآفرین یا سرمایه گذار با سرمایه زیادی نباشید، یک درس پنهان وجود دارد که کمپین های بازاریابی باید مرزها را تحت فشار قرار دهند. عبور از مرزها می تواند منجر به جلب توجه مشتری، ایجاد طوفان و در نهایت بر سر زبان افتادن تبدیل شود. فکر میکنید انگیزه گرفته اید؟ چند برنامه مهم در سال 2018 را از CMO.com ببینید.

6 – فیلم FYRE: The Greatest Party That Never Happened

یک کارآفرین بی پروا ، جشنواره Fyre را به عنوان یک جشنواره موسیقی لوکس که در یک جزیره خصوصی برگزار می شود، به بازار عرضه می کند. با این حال ، تیم او کاملاً آماده نیست تا وعده های داده شده در کمپین موفقیت آمیز بازاریابی خود را ارائه دهد.

طول: 1h37m I دسته: مستند

این فیلم کارآفرینی چگونه میتواند شمارا به یک بازاریاب تبدیل کند؟ این مستند به عنوان یک داستان هشدار دهنده برای بازاریابان و متخصصان مشاغل در سراسر هیئت مدیره عمل می کند: چیزی را که نمی توانید تحویل دهید، نفروشید. در حالی که اقدامات شخصیت اصلی یک مورد کلاسیک از “کاری که نباید انجام شود” است، عناصری از نبوغ بازاریابی وجود دارد که می تواند الهام بخش بازاریابی مشاغل کوچک شما باشد.

همچنین بخوانید :
آشنایی با ورزش بوکس

fyre-film

به عنوان مثال، برنامه بازاریابی تأثیرگذاری را می بینید که چگونه یک فستیوال ناشناخته را به هجوم مشتریان برای خرید تبدیل کرده است. گرچه بسیار گران و در نهایت ناموفق است، تاکتیک منحصر به فرد این کمپین برای درگیر کردن شبکه های اجتماعی، ایجاد جرقه کنجکاوی و الهام بخشیدن به ایجاد ترسی در میان مردم برای آن که اتفاق ویژه ای را از دست ندهند، مطمئناً قابل ستایش است.

7 –  فیلم 20 Feet from Stardom

این نمایش دنیای با استعدادترین خوانندگان پشتیبان دنیای موسیقی مدرن و ستاره هایی که برای آنها آواز می خوانند را برجسته می کند.

طول قسمت: 1 ساعت 30 دقیقه. | دسته: مستند

چگونه می تواند شما را به یک بازاریاب مشاغل کوچک بهتر تبدیل کند: بازاریابان با یک موضوع مشترک دست و پنجه نرم می کنند. — خلاقیت

وارد زندگی یک خواننده پشتیبان شوید. تعادل ظریفی همزمان بودن کنترل کردن خود و یا رهاسازی خلاقیت دارند. تماشای خوانندگان فوق العاده با استعداد که در دو راهی در پشت پرده ها ماندن و تبدیل به ستاره شدن گیر کرده اند، بسیار جذاب است.

فیلم 20-feet-from

و دقیقاً مانند بازاریابی، آواز پس زمینه خوب با پشتکار و بهترین بودن، به قله های خوبی می رسد. “20 پا از استاردوم” انگیزه کافی برای شما فراهم می کند تا بدون توجه به نقش خود به عنوان بازاریاب تلاش کنید، در حالی که امسال نیز به شما یک انفجار خلاقیت در برنامه ریزی را می دهد. بعضی اوقات، این می تواند مبارزه ای باشد برای دانستن اینکه چه زمانی این خلاقیت را رها کنیم و چه زمانی آن را کنترل کنیم.

“آیا من باید چیزی متفاوت را امتحان کنم… یا ریسک نکنم و از شرایطم راضی باشم؟”

“آیا این فیلم در مورد محصول ما باید ساده و واضح باشد … یا داستانی احساسی را بیان کند؟”

“آیا این تبلیغ در اینستاگرام باید هوشمندانه و خنده دار باشد… یا روشن و بدون پیچاندن؟”

امیدوار هستیم که با تماشای بهترین فیلم های کار آفرینی ، اطلاعات خوبی به دست بیاورید. اگر فکر می کنید چیزی را جا انداختیم، در بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.

نظر شما راجب این مقاله 2 نظر

7 فیلم برتر کارآفرینی که باید ببینید | بهترین فیلم های کارآفرینی
5 2
برچسب ها
نمایش بیشتر

علی بهادری

علی بهادری ، مدیر سایت پویه

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن