مصاحبه و گفتگو

گفت وگو با غزال کیوانی، معمار و طراح دکوراسیون داخلی

در گفت وگو با غزال کیوانی، معمار و طراح دکوراسیون داخلی ( نابغه برتر رسانه‌‌های کشور در عرصه طراحی داخلی دکوراسیون) Ghazal keyvani

طراحی داخلی به هیچ وجه محدود به اقشار مرفه و خانه­ های اعیانی نیست

 

غزال کیوانی، یکی از موفق ترین معماران عرصه طراحی داخلی دکوراسیون در کشور است که در رسانه‌های زیادی با وی در مورد مباحث دکوراسیون گفت و‌گو  و مقالات وی به چاپ رسیده است. این بار در مورد تاثیر دکوراسیون داخلی در بازدهی فیزیکی و روح و روان افراد و اینکه این مهم، فقط منحصر به قشر پولدارها نمی‌شود گفت و‌گو شده است:

 

طراحی داخلی می­تواند برای کل جامعه و طبقات کم­درآمد هم مفید باشد

طراحی داخلی زندگی همه آحاد جامعه را تحت تأثیر قرار می­دهد و تأثیرات آن در زندگی به وضوح قابل مشاهده است. از این­ رو موضوع طراحی داخلی به هیچ وجه محدود به اقشار مرفه و خانه­های اعیانی نیست. طراحی داخلی می­تواند برای کل جامعه و طبقات کم­درآمد هم مفید باشد. از آنجا که طراحی داخلی درارتباط مستقیم با ویژگی­های روحی و روانی انسان قرار دارد، بایستی برای نیل به یک طرح مطلوب، ویژگی­های رفتارهای انسانی در فضاهای داخلی زیستی اعم از عمومی و خصوصی، در طراحی به دقت مورد توجه قرار ­گیرد. از این ­رو طراح به هنگام طراحی فضای داخلی با دو مقوله سروکار دارد: کاربرد آن فضا، و احساس و تأثیری که میخواهد آن فضا بر استفاده­ کننده داشته باشد.

همچنین بخوانید :
نویان، کادویی برای موفقیت تحصیلی دانش آموزان ایران زمین

 

گفت وگو با غزال کیوانی، معمار و طراح دکوراسیون داخلی

 

طراحی داخلی در محیط کار، شادابی دو چندان را در کارمندان به وجود می‌آورد

طراحی داخلی هنراستفاده از فضای داخلی، برای پیاده سازی بهترین بازدهی فیزیکی و روانی است. جدای از فضای خانه، محیط های کاری هم به شدت به موضوع معماری داخلی گرایش پیدا کرده اند زیرا بهره وری کارکنان خود را در این امر یافته اند. محیط های کاری شاداب و با بهره وری بالا معمولا توجه زیادی به معماری اداره و شرکت خود داشته اند.

 

بهینه سازی فضا همراه با زیبایی هدف اصلی طراحی داخلی

هدف اصلی طراحی داخلی بهینه سازی فضا در کنار زیبایی است که با رعایت کردن اصول، بایدها و نبایدها فضایی مملو از آراستگی و راحتی را به ارمغان می آورد. طراحی داخلی مجموعه‌ای از طرح‌های به هم پیوسته و متنوع است که محیط داخلی یک ساختمان را به فضایی که برای یک  فعالیت انسانی خاص مناسب است، تبدیل می‌کند. طراحی داخلی، فرآیند طراحی کامل  داخلی یک فضا، با در نظر داشتن مواردی مثل طراحی کف، پنجره‌ها، درها، دیوارها، نورپردازی، اثاثیه و دیگر بخش‌هاست.

 

طراحی داخلی ترکیبی از هنر و مهندسی است

هدف از طراحی داخلی، عموما فراهم کردن محیطی راحت و از منظر زیبایی‌شناسی دلپذیر است که خواسته‌ها و انتظارات شخصی که درآن فضا هست را برآورده می‌کند. در واقع طراحی داخلی ترکیبی از هنر و مهندسی است. فضاهای داخلی ساختمان بدون طراحی داخلی ، فاقد روح بوده و کارایی لازم را ندارند.طراحی و اجرایی دکوراسیون داخلی ،به پارامترهای  گوناگونی از عناصر و مولفه ها از قبیل ، نور ، رنگ ،بافت کف ، دیوار و حتی سیمان و مصالح ساختمانی وابسته است . بی شک همه افراد خواهان زندگی در مکانی هستند که از لحاظ نوع  چیدمان و رنگهای استفاده شده در آن ، مطابق علايق وسلیقه آنان باشد هنر طراحی داخلی ، تحقق بخشیدن به این نیاز و خواسته بشر می باشد. از نقاط قوت یک طراح با تجربه این است که با هزینه ای معقول بتواند ،مکانی زیبا و دلپسند و ارامش بخش ایجاد کند. امروزه این هنر صنعت ، نقش و تاثیر بسزای خود را در زندگی بشر ثابت کرده و به یک عنصر لازم در عصر نوین ، تبدیل گردیده است.احساس آرامش  و لمس زیبایی در منزل و محل کار ، نیاز بشر امروز است.

همچنین بخوانید :
مصاحبه با یک سرآشپز موفق و راه انداز رستوران

 

هر فضایی قابلیت زیباتر شدن را دارد

انچه که همواره باید مد نظر قرار گیرد آنست که هر فضای داخلی اعم از محل کار، تفریح یا سکونت، قابلیت زیبا شدن را دارد؛ تنها بایست از اصول و عوامل سازمان بندی صحیح بعلاوه کمی ذوق و سلیقه استفاده کرد تا شرایط مناسب و دلخواه پدید آید. شروع کار در فضاسازی و تزئین باید عاری از جنبه های ذهنی و خیال پردازی غیر واقعی باشد. برخورد اول با مساله لازم است با در نظر گرفتن عینیات و امکانات صورت پذیرد.

 

گفت وگو با غزال کیوانی، معمار و طراح دکوراسیون داخلی

 

طراحی داخلی ساختمان تنها به معنای طراحی ظاهر داخلی نیست.

طراحی داخلی ساختمان تنها به معنای طراحی ظاهر داخلی نیست. اگرچه ظاهر داخلی ساختمان در این حیطه حائز اهمیت است، اما طراحی داخلی ساختمان بعلاوه نقشی کلیدی در چگونگی عملکرد فضای یک ساختمان ایفا می کند، چرا که حتی وسیع ترین خانه ها در صورتی که طراحی داخلی مناسبی نداشته باشند دچار کمبود فضا می شوند. در عین حال آپارتمان های کوچک می توانند به واسطه طراحی داخلی مناسب فضای مسکونی دنجی داشته باشند. طراحی داخلی ساختمان مهم تر از آنچه که در نگاه اول به نظر می رسد است و به سادگی می توان اهمیت آن را با معماری مقایسه کرد. بنابراین بهره گیری از توانایی یک طراح داخلی در ساخت خانه جدید و یا بازسازی خانه قدیمی بیشتر از یک پیشنهاد خوب است. فضای داخلی خانه مسکونی باید هم به لحاظ زیبایی رضایت بخش باشد و هم در عین حال به لحاظ کاربردی خوب عمل کند. با این وجود، اینکه چه جزئیاتی به لحاظ زیبایی شناختی رضایت بخش است، مثلا در مورد یک کرکره زیبا یا یک اجاق گاز مدرن که ظاهری جذاب دارد، به میزان زیادی بستگی به نیازهای متفاوت و سبک زندگی فردی دارد که قرار است در این فضا زندگی کند.

همچنین بخوانید :
قابل توجه موکلین و وکلاء: با ثمین عدالت به آرامش برسید

 

طراحی داخلی چتری در فضای دودمان شهری و افسردگی‌ها….

زمانی که افراد، خسته از فشار کار و استرس های زندگی شهری به منزل می رسند فضا و طراحی داخلی می تواند احساس ایمنی و آسایش را به آن ها منتقل سازد. با توجه به شرایط زندگی در جوامع مدرن افراد بیشترین زمان خود را زیر سقف های ساختمان های اداری و منزل می گذرانند در نتیجه دکوراسیون و طراحی داخلی نقش حائز اهمیتی در زندگی و روح و روان انسان ها دارد.

 

روانشناسان معتقدند طراحی منزل مسکونی با خلق و خو افراد ساکن در آن مرتبط است

نحوه طراحی داخلی خانه و چیدمان، میزان نورپردازی ها، رنگ ها و نحوه چینش وسایل می تواند به صورت مستقیم با زندگی افراد در ارتباط باشد. روانشناسان معتقدند طراحی منزل مسکونی با خلق و خو افراد ساکن در آن مرتبط است در نتیجه بسیاری از افراد هزینه ها و زمان زیادی را صرف طراحی منزل مسکونی خود می کنند.

 

طراحی داخلی را به اتاق‌های کودکانتان هدیه دهید

یک طراحی اصولی و دقیق می تواند بسیاری از نیاز های افراد را رفع کند. بطور مثال در یک اتاق خواب با طراحی اصولی می توان علاوه بر داشتن خوابی عمیق و راحت در شب، صبح بدون خواب آلودگی برخاست و همچنین از همان اتاق بعنوان اتاق کار نیز استفاده کرد. طراحی صحیح اتاق کودکان می تواند روی رشد و بالندگی و میزان یادگیری کودک تاثیر گذارد. طراحی اتاق کودکان بسیار حساس است و باید با توجه به روحیات و جنسیت کودک طراحی شود.امروزه با پیشرفت در علم طراحی داخلی، از طراحی اتاق کودک، برای رفع مشکلات استفاده می کنند.به طور مثال طراحی برای کودکان بیش فعال، یا طراحی اتاق برای کودکان کم تمرکز و غیره  که با در نظر گرفتن چیدمان و رنگ آمیزی مناسب، براحتی قابل اجراست.دکوراسیون و طراحی داخلی خانه و محل کار براحتی می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند و به بهبود روحیه افراد کمک کند.

همچنین بخوانید :
دختر موفق ایران و عضو انجمن تغذیه ایران

 

گفت وگو با غزال کیوانی، معمار و طراح دکوراسیون داخلی

 

شاید بارها با خود فکر کرده اید چرا باید از یک طراح کمک بگیریم در صورتی که خودمان می توانیم این تغییرات را بهتر انجام دهیم؟ در واقع نکته همین جاست که یک طراح حرفه ای دکوراسیون این توانایی را دارد که قبل از اجرای عملی پروژه ، طرح دکوراسیون فضای مورد نظررا در قالب یک تصویر به شما ارائه دهد تا با دیدن جزئیات کار،قبل از اجرا و نصب، به صورت شفاف امکان تصمیم گیری در این مورد را داشته باشید.


نظر شما راجب این مقاله 1 نظر

گفت وگو با غزال کیوانی، معمار و طراح دکوراسیون داخلی
5 1
برچسب ها
نمایش بیشتر

علی بهادری

علی بهادری ، مدیر سایت پویه

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن