کدامیک بهتر است: محافظ صفحه‌نمایش شیشه‌ای یا پلاستیکی؟

سایت تفریحی پویه

تفاوت‌های محافظ شیشه‌ای و پلاستیکی

قیمت: محافظ‌‌های پلاستیکی بسیار ارزان‌تر از نوع شیشه‌ای هستند. بسته به جنس و مرغوبیت محافظ پلاستیکی قیمت‌های مختلفی را در بازار مشاهده خواهید کرد و قیمت محافظ شیشه‌ای در حداکثر مرغوبیت حدود ۳ برابر قیمت مرغوب‌ترین محافظ پلاستیکی خواهد بود. این تفاوت قیمت به دلیل تفاوت تکنولوژی ساخت و مواد به کار رفته است که باعث مقاومت بیش‌تر در برابر خط و خش و اثر انگشت خواهد بود.

سختی: مسلماً شیشه‌ی حرارت‌دیده بسیار مستحکم‌تر از پلاستیک هم‌قیمتش است. محافظ‌های پلاستیکی ارزان‌قیمت به راحتی مستعد خط و خش هستند. ضخامت محافظ‌های شیشه‌ای بین ۰.۳ تا ۰.۵ میلی‌متر است درحالی‌که ضخامت محافظ‌های پلاستیکی در حدود ۰.۱ میلی‌متر است.

احساس راحتی در کار کردن: در هنگام کار کردن با صفحات‌نمایش امروزی می‌توانید روانی حرکت انگشت را به راحتی حس کنید اما اگر یک محافظ صفحه‌ی نمایش را نصب کنید می‌بینید که در حرکت انگشتتان روی صفحه با مشکلاتی کسالت‌آور روبه‌رو می‌شوید و پس از مدتی از محافظ خسته می‌شوید. به‌هرحال اگر علاقه به استفاده از محافظ صفحه دارید، حرکت انگشتان روی محافظ شیشه‌ای بسیار راحت‌تر است اما باز هم به خوبی شیشه‌ی استاندارد دستگاه نخواهد بود.

زیبایی: ضخامت شیشه و پلاستیک گرچه کم است اما در دستگاه‌هایی مانند آیفون استفاده از یک محافظ شیشه‌ای چندان جالب به نظر نمی‌رسد و باعث از بین رفتن زیبایی طراحی ظریف آن می‌شود و هم‌چنین استفاده از کلید Home هم کمی سخت می‌شود.

راحتی در نصب محافظ روی صفحه: اگر تجربه‌ی نصب یک محافظ پلاستیکی را داشته باشید می‌بینید که این کار بسیار سخت است و باید با نهایت ظرافت و دقت صورت بگیرد. محافظ‌های شیشه‌ای در این زمینه کمی بهتر عمل می‌کنند و فقط کافیست قبل از نصب صفحه را به خوبی تمیز کنید اما حتما حباب‌های هوا زیر محافظ‌های پلاستیکی را دیده‌اید که چقدر روی اعصاب کاربر هستند!

 

 

آیا نیازی به محافظ‌های صفحه‌نمایش داریم؟

صفحات‌نمایش از گذشته تابه‌حال تفاوت زیادی پیدا کرده‌اند و گوریلا گلس امروزی بسیار قابل اعتماد است. گرچه شاید با گرد و غبار داخل جیبتان یا افتادن گوشی روی زمین این شیشه‌ها بشکنند اما می‌توان به جای تعویض کل صفحه‌نمایش گوشی پس از این اتفاقات، با نصب محافظ شیشه‌ای از میزان خسارات کاست. اگر تجربه‌ی خط‌وخش‌های زیاد روی صفحه‌نمایش گوشی خود را دارید پیشنهاد می‌کنیم از محافظ شیشه‌ای استفاده کنید تا حداقل بتوانید این محافظ را با قیمت کم‌تری تعویض کنید.

در نهایت کدام نوع محافظ بهتر است؟

شما هم با این مثل آشنا هستید که می‌گوید هرچه بیش‌تر پول بدهی بیش‌تر آش می‌خوری! در مورد محافظ‌های صفحه‌نمایش هم این مثل صدق می‌کند چرا که تجربه نشان داده محافظ‌های ارزان‌قیمت بسیار بد عمل می‌کنند. مشکلاتی نظیر به‌جاماندن اثر انگشت و یا مشکل در مالتی‌تاچ صفحه‌نمایش می‌تواند گریبان‌گیر شما شود.

 

 

اگر مشتاق خرید محافظ شیشه‌ای هستید بدانید که محافظ‌های گران‌تر قطعا بهتر عمل می‌کنند. با کمی گشت و گذار در اینترنت می‌توانید بهترین برندهای محافظ صفحه‌نمایش را پیدا کنید.

کلام آخر این‌که مهم نیست محافظ صفحه نمایش شما پلاستیکی باشد یا شیشه‌ای. نکته‌ی مهم راحتی شما در کار با آن و قیمت مناسب و هم‌چنین معتبر بودن شرکت تولیدکننده است که می‌تواند در شما اطمینان کافی را ایجاد کند.


گردآوری : بخش متفرقه پویه

منبع : فارنت | farnet.ir


 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

ارسال نظر با محتوای سیاسی و توهین آمیز مورد تایید قرار نمی‌گیرد.

وارد کردن ایمیل اختیاری است و در صورت وارد کردن ،آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

وارد کردن نام اجباری نیست ولی بهتر است که نامی برای خود بنویسید.

نظرات خود را به زبان فارسی بنویسید.

نظرات در کمتر از چند ساعت پاسخ داده خواهند شد.