رپورتاژ آگهی

کاشت مو با بانک موی شعیف

کاشت مو با بانک موی شعیف

جراحی بانک مو، برداشت نواری زخم اهداکننده، و استخراج واحد فولیکولی / زخم های روش جداسازی فولیکولی

طی ده سال گذشته، نگرانی در مورد زخم ناحیه اهدا کننده ناشی از برداشت نواری است. زخم حاصل ممکن است زمانی که مو در ناحیه اهدا کننده به اندازه کافی برای پنهان کردن آن بلند یا ضخیم نباشد، بد شکل و آشکار باشد. علت چنین زخم های بد شکل کننده ای اغلب به تصمیمات ضعیف جراحی، مانند برداشت بافت بیش از حد مربوط است، که خاتمه را مشکل می سازد، اما همچنین می تواند مربوط به ویژگی های پوست بیمار باشد که بهبود خوب را ترویج نمی کند. با شناخت این پارامترها، پزشکان آموخته اند که با دقت بیشتر میزان سستی ناحیه سر را بررسی کرده و عرض برش را محدود کنند، تا از تنش بیش از حد پس از خاتمه جلوگیری کرده و در نتیجه زخم های قابل قبول تری از نظر زیبایی ایجاد کنند.

هنگامی که عمل جراحی بانک مو  به خوبی انجام شود، بیمار می تواند بدون هیچ گونه شواهدی از عمل جراحی، موهایش را کاملا کوتاه کند. در تلاش برای بهبود نتیجه زخم اهداکننده، خاتمه تریکوفیتی ترویج شده توسط رز، فرچه و مارزولا بسیار مفید حساب شده است. پایه این خاتمه، حذف لبه اپیدرمی از جنبه ی پایین تر یا بالاتر زخم اهدا کننده به منظور ایجاد لبه ی نوعی شیب دار یا لبه به شکل برآمدگی است .

سپس  طرف مخالف به سمت اپیدرمال بریده شده کشیده می شود تا بتواند یک همپوشانی جزئی ایجاد کند. با برش لبه اپیدرمی در سطحی كه رشد مو را تحت تأثیر قرار نمی دهد، مو می تواند از میان زخم رشد كند تا به پنهان کردن زخم اهداكننده كمك كند. در بسیاری از موارد، این کار می تواند منجر به زخم هایی شود که پیداکردنشان بسیار دشوار است و به بیمار اجازه می دهد موهای خود را در منطقه اهداکننده بسیار کوتاه کند.

همچنین بخوانید :
مقایسه انواع فناوری های صفحه نمایش گوشی

 

کاشت مو با بانک موی شعیف

شکل 3. نتیجه پس از عمل کاشت مو FUT تریکوفیتی بهبود یافته.

 

که فرد می تواند موهایش را کاملا کوتاه کند و شواهدی از عمل جراحی قبلی وجود نداشته باشد.

پزشک متخصص کاشت مو ترجیح می دهد از لبه پایین تر برش اهدا کننده استفاده کند و آن را به عرض 1-2 FU و عمق نزدیک به 1 میلی متر ببرد. پزشک متخصص کاشت مو همچنین از یک اسکالپل برای ایجاد یک لبه با زاویه راست، استفاده می کند. این روش از روش دیگری متفاوت است در آن که پزشکان از قیچی استفاده می کنند که یک لبه ی شیب دار ایجاد کنند.

پزشکان دیگر، استفاده از دستگاه های مختلف را برای ترمیم لبه اپیدرمی پیشنهاد کرده اند و پیشنهاد شده است که هر دو طرف برش قیچی شود. برخی از پزشکان به عنوان کمک به بهبودی، آغاز به استفاده از پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) کرده اند. PRP سال ها برای افزایش بهبود زخم استفاده شده است.

PRP با گرفتن مقدار کمی از خون بیمار تهیه می شود؛ سپس با استفاده از یک سانتریفیوژ، یک لایه از پلاکت های متراکم ایجاد می شود. لایه پلاکت می تواند برداشته شود و سپس پلاکت ها به ناحیه زخم اهدا کننده تزریق می شود. PRP شامل عوامل متعددی است که می تواند در بهبودی کمک کند، از جمله فاکتور رشد حاصل از پلاکت، اینترلوکین 8، فاکتور رشد انسولینی، فاکتور رشد تغییر شکل بتا، فاکتور رشد اندوتلیال عروقی، فاکتور رشد اپیدرمی و فاکتور رشد فیبروبلاستی. به نظر منطقی می رسد که استفاده از اینها در تلاش برای تسهیل بهبودی برش نواری، بکارگرفته شود.

همچنین بخوانید :
دانلود آهنگ محسن لرستانی بی کس

 

کاشت مو با بانک موی شعیف

 

اخیرا برخی از پزشکان از مواد ماتریکس خارج سلولی (ECM) در تلاش برای بهبود زخم استفاده کرده اند. در طول چند سال گذشته، ECM در جراحی ارتوپدی، بهبود زخم، و در روش های بیماری های زنان و بیماری های دستگاه ادرای- تناسلی استفاده شده است. این توجه جراحان ترمیم مو را جلب کرده است و بعضی، در حال بررسی موارد استفاده از این مواد هستند. ECM به عنوان یک ماده زیستی عمل می کند که حاوی پروتئین های مختلف، پروتئوگلیکان ها و فاکتورهای سلولی است. این اجزا ممکن است به عنوان یک منبع برای بازسازی سلول عمل کنند. رایج ترین ECM مورد استفاده در ترمیم مو از مثانه های خوک (MatriStem® device; ACell, Columbia, MD, USA) حاصل می شود.

همانند PRP، ECM از جمله MatriStem شامل عوامل فعال زیستی است. این ها شامل فاکتور رشد اندوتلیال عروقی، فاکتور رشد فیبروبلاست، فاکتور رشد اپیدرمی، فاکتور رشد تغییرشکل، فاکتور رشد کراتین، پروتئین مورفوژنی استخوان، فاکتور رشد شبه انسولینی، فاکتور رشد کبدی و فاکتور رشد مشتق از پلاکت است. ECM همچنین شامل اشکال مختلف کلاژن و همچنین الاستین، لامینین و فیبرونکتین است. یکی از ویژگی های مهم ECM این است که واکنش ایمنی به وجود نمی آورد و بعضی از پزشکان از ECM در بسته شدن شکاف نوار استفاده می کنند تا به درمان کمک کند.

نگرانی در مورد زخم خطی اهداکننده منجر به ظهور و پذیرش افزوده روش استخراج فولیکول مو / جداسازی فولیکول (FUE / FIT) شده است. با این روش، واحدهای فولیکولی با یک پانچ کوچک، معمولا به قطر 0.8-1.1 میلی متر برداشت می شوند. حذف واحدهای فولیکولی باعث ایجاد زخم های گرد می شود. این زخم ها اغلب به رنگ پوست و بزرگتر از اندازه پانچ اصلی هستند. فرض ما بر این است که وقتی واحدهای فولیکولی متعدد از یک منطقه برداشت شوند، از دست دادن نیروهای انقباض معمولی بوجود می آید که معمولا یک زخم ایجاد می کند.

همچنین بخوانید :
خانه سالمندان | آسایشگاه سالمندان

نتیجه ایده آل اجازه می دهد که بیمار بدون هیچ گونه شواهدی از برداشت پانچ و جلوگیری از ظاهر “گلوله خورده” سرش را بتراشد. چندین راه حل پیشنهاد شده و مورد آزمایش قرار گرفته است. ایران FIT یک سیستم مکش در تلاش برای بهبود این زخم ها توسعه داده است. بعضی از پزشکان شروع به استفاده از PRP با استفاده از ECM یا بدون ECM در زخم برای به دست آوردن بهبودی نموده اند.

 

کلینیک کاشت مو ایران فیت

بهترین و مدرن ترین کلینیک کاشت مو ایران و خاورمیانه افتخار این را داشته است که بیش از 35000 هزار کاشت موی موفق و بدون شکایت برای شما متقاضیان عزیز کاشت مو انجام دهد.

ایران فیت به عنوان بنیانگذار کاشت موی به روش فولیکولار یونیت یا FIT در ایران با فراهم نمودن مدرن ترین تجهیزات و اتاق های کاشت مو به تعداد بالا، آماده انجام کاشت مو برای شما متقاضیان عزیز کشور می باشد.

جهت رزرو وقت و دریافت مشاوره رایگان از راه های زیر با ما در ارتباط باشید :

تلفن : 02188102000

همراه ( مشاوره غیر حضوری ) : 09122156963

وب سایت کلینیک : https://iranfit.com

صفحه اینستاگرام : https://instagram.com/iranfue


نظر شما راجب این مقاله 0 نظر

کاشت مو با بانک موی شعیف
برچسب ها
نمایش بیشتر

علی بهادری

علی بهادری ، مدیر سایت پویه

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن