رپورتاژ آگهی

چرا لینک سازی خارجی می تواند موجب جریمه سایت شما شود؟

تاحالا به این فکر کردید که چرا لینک سازی خارجی از مهمترین مباحث دنیای سئو محسوب می شود؟ مهمترین تاثیر لینک سازی خارجی در دنیای سئو افزایش اعتبار یک سایت است. در واقع وقتی یک یا چند سایت به سایت شما لینک می دهند، در حال تایید و انتقال اعتبار به شما هستند. اما لینک سازی خارجی همیشه قرار نیست به شما اعتبار ببخشد!

ماجرای «اعتبار»، علاوه بر دنیای سئو در زندگی روزمره هم موضوع بسیار مهمی است. شما چقدر نزد اطرافیان خود اعتبار دارید؟ برای شما مهم نیست که چقدر اعتبار داشته باشید؟ همه به این موضوع اهمیت می دهند!

فرض کنید شخصی از خوبی های شما برای دیگران تعریف کند. این فرآیند دقیقا شبیه همان اتفاقی است که در جریان لینک سازی اتفاق می افتد. اعتباری که لینک سازی خارجی به سایت شما می بخشد دقیقا شبیه اعتباری است که در دنیای واقعی با تعریف دیگران به دست می آورید. اما در فرآیند لینک سازی چه اتفاقی می افتد که باعث می شود سایت شما توسط گوگل جریمه شود؟

در انتهای این مقاله به طور دقیق با فرآیند لینک سازی صحیح آشنا می شوید و متوجه می شوید که چرا لینک سازی خارجی می تواند در بسیاری از موارد باعث جریمه شدن سایت شما شود.

فهرست محتوای این مقاله

گوگل در شناسایی لینک سازی خارجی چه فاکتورهایی را در نظر می گیرد؟

گوگل در شناسایی لینک ها و تعیین ارزش برای هرکدام فاکتورهای مختلفی را در نظر می گیرد. هر چقدر این فاکتورها در لینک مورد نظر بیشتر رعایت شود ارزش لینک بیشتر خواهد بود.

اعتبار لینک دهنده، عاملی مهم در تعیین ارزش لینک

اولین مورد اعتبار لینک دهنده است. سایتی که به شما لینک می دهد باید از اعتبار کافی برخوردار باشد. به مثال قبلی برگردیم. فرض کنید شخصی از خوبی های شما تعریف می کند که اعتبار بسیار بالایی نزد مردم دارد. در این شرایط تعریف آن شخص از شما باعث می شود اعتبار شما هم افزایش یابد. حالا فرض کنید شخصی که از شما تعریف می کند اعتباری نداشته باشد و محبوبیت بسیار کمی داشته باشد. در این شرایط تعریف از شما می تواند تاثیر معکوس بر محبوبیت و اعتبار شما هم داشته باشد.

چرا لینک سازی خارجی می تواند موجب جریمه سایت شما شود؟

ارتباط موضوعی سایت لینک دهنده واقعا مهم است

مورد دیگری گه اهمیت دارد ارتباط موضوعی سایت لینک دهنده به وبسایت شماست. تصور کنید شخصی قرار است از دانش شما در حوزه سئو برای دیگران تعریف کند. اگر این شخص در حوزه سئو متخصص باشد قطعا تعریف او از شما تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت و اعتبار شما را تا حد زیادی افزایش خواهد داد. اما اگر آن شخص در حوزه سئو دانش کمی داشته باشد یا دانشی نداشته باشد اعتبار چندانی به شما اضافه نمی شود.

محل قرارگیری لینک؛ هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد

و یکی دیگر از مهمترین فاکتورهای شناسایی لینک و تعیین ارزش آن قرار دادن لینک در جای درست است. لینک به صفحات سایت شما بهتر است در میان محتوای صفحات قرار داده شود. لینک هایی که در فوتر، هدر یا سایدبار سایت قرار می گیرند در تمام صفحات سایت تکرار می شوند و ممکن است باعث جریمه سایت شما شوند. به مثال دنیای واقعی برگردیم. اینکه یک شخص در میان هر صحبتی و وقت و بی وقت از خوبی ها و تخصص شما بگوید کاملا اشتباه است و حتی می تواند تاثیر معکوس بر اعتبار شما داشته باشد.

همچنین بخوانید :
کفسابی چیست ، بهترین روش های کفسابی را بشناسید

اشتباهات رایج در لینک سازی

اشتباهات رایج بسیاری در زمینه لینک سازی وجود دارد که ما به مهمترین آن ها اشاره می کنیم. یکی از مهمترین اشتباهات رایجی که در زمینه لینک سازی انجام می شود استفاده از بک لینک PBN است. برای کسب اطلاع دقیق از مفهوم PBN و تاثیر آن به سئو پیشنهاد میکنیم مقاله بک لینک PBN چیست را مطالعه کنید.

چرا لینک سازی خارجی می تواند موجب جریمه سایت شما شود؟

PBN مجموعه ای از وبلاگ هایی است که با هدف تقویت سایت اصلی و لینک سازی ایجاد می شوند. پی بی ان ها ضعف های بزرگی دارند که استفاده از آن ها را به کاری اشتباه تبدیل کرده است. گوگل با استفاده از روش های مختلف می تواند این سایت ها را شناسایی و جریمه کند.

علاوه بر این به 3 دلیل می توانیم ادعا کنیم که استفاده از PBN برای لینک سازی کار اشتباهی است:

  1. ساخت و نگهداری از PBN هزینه زیادی دارد.
  2. ساخت یک شبکه قدرتمند زمان بر است.
  3. از سایت خود غافل می شویم.

اشتباه رایج بعدی استفاده از انکرتکست های یکسان است. یعنی شما هر گاه قصد لینک سازی برای سایت خود را داشته باشید با یک عبارت یکسان و کاملا تکراری به سایت خود لینک سازی کنید. در این شرایط معمولا گوگل متوجه ساختگی بودن لینک سازی شده و حتی ممکن است سایت شما را جریمه کند. اگر با این مفهوم آشنایی ندارید پیشنهاد میکنیم مقاله انکرتکست چیست را در سایت آکادمی وبسیما مطالعه کنید.

فرض کنید می خواهید از شخصی در زمینه سئو تعریف کنید. حالا فرض کنید 5 بار جمله «محمد متخصص سئو است» را تکرار کنید. به نظر شما کسانی که این جمله تکراری را از شما بشنوند چقدر حرف شما را باور می کنند؟ آیا شما با این کار توانستید اعتباری به محمد منتقل کنید؟ متاسفانه پاسخ منفی است.

همچنین بخوانید :
کشمش صادراتی

اطلاع از اشتباهات رایج در لینک سازی چه کمکی به ما می کند؟

رقابت در حوزه سئو چیزی شبیه به مسابقات فرمول یک است. در مسابقات فرمول یک همه رانندگان به اصول و مقدمات این حرفه تسلط دارند، اما رمز پیروزی در این مسابقات صبوری، اشتباه نکردن و سبقت گرفتن در زمان اشتباه رقباست. مزیت اطلاع از اشتباهات رایج در لینک سازی علاوه بر اینکه از اشتباه کردن شما جلوگیری می کند، به شما کمک می کند که در پیچ های تند سئو و زمانی که رقبا در حال انجام تکنیک های اشتباه و پرخطر هستند از آن ها سبقت بگیرید.

چرا لینک سازی خارجی می تواند موجب جریمه سایت شما شود؟

بهترین ابزار برای بررسی لینک های سایت چه ابزاری است؟

پاسخ به این سوال بسیار ساده است. برای پاسخ تنها باید از خود بپرسید که چه کسی بهتر از همه به اطلاعات سایت شما دسترسی دارد؟ پاسخ «گوگل» است. قطعا کسی که اطلاعات بیشتری از شما داشته باشد بهتر می تواند بگوید شما چه کسی هستید.

ابزار گوگل سرچ کنسول بدون شک بهترین ابزار برای بررسی لینک های سایت است. با استفاده از پنل سرچ کنسول می توانید همه لینک های سایت را بررسی و آنالیز کنید و پراکندگی انکرتکست و دامنه های لینک شده را مشاهده کنید. البته ابزار سرچ کنسول با توجه به بروزرسانی های اخیر به یک ابزار قدرتمند تبدیل شده و عملکرد آن در پیشرفت پروژه های سئو بیشتر از همیشه مشهود است.

برای یادگیری آموزش های کامل این ابزار قدرتمند و آشنایی با جزئیات آن پیشنهاد ما استفاده از دوره‌ی آموزش گوگل سرچ کنسول است. برای اطلاعات بیشتر به سایت آکادمی وبسیما مراجعه کنید.

همچنین بخوانید :
دانستنی های گردشگری در سایت گردشگری تورنت

نظر شما راجب این مقاله 0 نظر

چرا لینک سازی خارجی می تواند موجب جریمه سایت شما شود؟
برچسب ها
نمایش بیشتر

علی بهادری

علی بهادری ، مدیر سایت پویه

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن