آشپزی

مصاحبه با یکی از بزرگترین گارنیش کاران کشور

در اینجا گفتگویی با هنرمندترین ، استاد و مدرس سبک گارنیش غذا در کشور «خانم سعیده لوورز» را آماده کرده ایم، امیدواریم از گفته های این آشپز حرفه‌ای نهایت بهره را ببرید.

بشقاب غذا برایم حکم بوم نقاشی دارد

یک سرآشپز مطرح کشوری گفت: در زمینه نقاشی مهارت‌های خاصی دارم که بی ارتباط با هنر گارنیش نیست و زمانی که به طراحی هنر گارنیش می‌پردازم انگار بشقاب جلوی من همچون بوم نقاشی است که در روی آن نقاشی می‌کشم.

دستان جادویی این سرآشپز باعث شده تا در زمینه آموزش هنر گارنیش یا همان تزیین بشقاب غذا، حرف‌هایی برای گفتن داشته باشد.

خانم سعیده لوورز دانش آموخته از موسسه آکادمیک توفینی ایتالیا و مدرس هنر گارنیش است که این روزها در هتل المپیک مشغول به فعالیت و آموزش است.

مصاحبه با یکی از بزرگترین گارنیش کاران کشور

هنر گارنیش یا تزیین بشقاب غذا یک نوع احترام به سلیقه مشتری است

در حال حاضر در زمینه آموزش گارنیش که به اصطلاح خودمان همان تزیین بشقاب غذا می‌باشد با آموزشگاه‌های مختلف از جمله آموزشگاه سیاحان مروارید آسیا واقع در هتل المپیک همکاری دارم و این هنر برای من دنیایی از لذت و شوق و انگیزه است.

همچنین بخوانید :
طرز تهیه کوکو سبزی با دو روش متفاوت

امروزه هنر گارنیش بسیار در جلب توجه و جذب مشتری‌ها در رستوران‌ها مورد توجه قرار گرفته است و مشتریان یک رستوران از اینکه می‌بینند بشقاب غذایشان به زیبایی تزیین شده لذت بهتری از غذاخوردن می‌برند.

همچنین این کار یک نوع احترام گذاشتن به سلیقه مشتری است که در این زمینه در حال آموزش هستم.

تمام تمرکزم به هنر گارنیش معطوف شده است

دارای مدرک آشپزی از موسسه توفینی ایتالیا هستم و در خیلی از رشته‌های دیگر آشپزی تبحر دارم و با عشق و علاقه فراوان در این هنر غرق در کار شده ام و در حال حاضر به شغل و حرفه دیگری فکر نمی‌کنم و این روزها تمام تمرکزم به هنر گارنیش معطوف شده است.

مصاحبه با یکی از بزرگترین گارنیش کاران کشور

بشقاب برایم حکم بوم نقاشی دارد

در زمینه نقاشی مهارت‌های خاصی دارم که بی ارتباط با هنر گارنیش نیست و زمانی که به طراحی هنر گارنیش می‌پردازم انگار بشقاب جلوی من همچون بوم نقاشی است که در روی آن نقاشی می‌کشم.

آموزش لذت بخش ترین کار برای من است

آموزش لذت بخش ترین کار برای من است. زمانی که برای هنرجویان آموزش می‌دهم و برق ذوق و علاقه را در چشمانشان می‌بیینم بسیار خرسند می‌شوم و حاضر نیستم این حرفه را با شغل دیگری عوض کنم.

غذای سنتی، تزیین امروزی بزرگترین آرزوی من در زمینه کاری این است که هنر گارنیش غذا به سبک مدرن و امروزی را در غذاهای سنتی پیاده کنم و مردم به سوی غذاهای سنتی به سبک و سلیقه مدرن گرایش پیدا کنند.

مصاحبه با یکی از بزرگترین گارنیش کاران کشور

متاسفانه غذاهای محلی و اصیل در حال فراموشی است

متاسفانه طبع بسیاری از افراد جامعه به سمت فست فود و غذاهای آماده رفته د رحالی که در کشوری با قدمت دیرینه فرهنگی زندگی می‌کنیم که جای جای نقاط آن دارای غذاهای محلی اصیل و سنتی است که متاسفانه در حال فراموشی هستند و به اعقتاد من، این ما هستیم که باید این نوع غذاهای اصیل را برای مردم با سبک و سیاق و تزیین امروزی زنده نگه داریم و این همان هنر گارنیش است که تمرکز خودم را روی آن گذاشته ام.

همچنین بخوانید :
نکات آشپزی ، 35 نکته مهم و کاربردی در آشپزی

مصاحبه با یکی از بزرگترین گارنیش کاران کشور

در آشپزی مدیون مادرم هستم

اولین غذایی که درست کردم در سن 9 سالگی و به دور از چشم مادرم بود که یادم است برنج با بادمجان بود که کلی هم خرابکاری انجام داده بودم و نزدیک بود خانه را به آتش بکشم، من همیشه در آشپزی مدیون مادرم هستم که از هر انگشتانش هنری خاص در آشپزی وجود دارد.

با عشق آشپزی کنید

آشپزی چیزی فراتر از هنر است، در واقع آشپزی مساوی با عشق است. غذایی که با عشق طبخ شود، حتما خوشمزه تر خواهد شد. توصیه من به همه خانم‌های خانه دار و آشپزان عزیز این است که با دقت و عشق و علاقه آشپزی کنند که مزه غذا دوچندان خواهد شد.

مصاحبه با یکی از بزرگترین گارنیش کاران کشور

کلاس‌های آموزش آشپزی در روند رو به رشد افراد موثر است

وجود آموزشگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی تاثیر بسیار زیادی در روند رو به رشد علاقه مندان در حرفه آشپزی دارد به خصوص در زمینه گارنیش که در برخی کشورها هنوز جا نیفتاده است و باید به علاقه مندان در این رشته، آموزش داده شود.

مصاحبه با یکی از بزرگترین گارنیش کاران کشور


امیدواریم لذت برده باشید …


گردآوري : بخش آشپزی پويه

منبع : ( سایت تفریحی پویه – poyeh.com )

لينک کوتاه مطلب : https://www.poyeh.com/?p=13827


 

نظر شما راجب این مقاله 0 نظر

مصاحبه با یکی از بزرگترین گارنیش کاران کشور
برچسب ها
نمایش بیشتر

علی بهادری

علی بهادری ، مدیر سایت پویه

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن