مدل مفهومی خودروی خودران جدید فولکس واگن

سایت تفریحی پویه

مدت هاست که موضوع خودروی هوشمند و همچنین خودروی خودران، به عنوان تکنولوژی برتر، در صدر اخبار فناوری است و شرکت‌های مختلف در این زمینه فعالند و یا قصد عرضه محصول و رقابت در این حوزه را دارند.

 

خودروی خودران فولکس واگن

کمپانی فلوکس واگن، یک سال پس از عرضه نخستین خودروی خودران خود موسوم به سدریک ( برگرفته از Self DRIving Car) در نمایشگاه بین المللی خودروی ژنو در سال ۲۰۱۷، جدیدترین محصول خود با کانسپت حرکت را برای خودرانی کامل (اتوبوس مدرسه SEDRIC) در نمایشگاه Volkswagen Group Night Geneva – Shaping the Future عرضه نمود.

این کانسپت به برجسته سازی اهمیت سدریک(خودروی خودران) به عنوان پلتفرم ایده های فرابرندی برای حرکت پایدار، ایمن و راحت با لمس یک دکمه برای همه در همه جا در قالب طراحی «اتوبوس مدرسه» پرداخته است.

این عضو جدید خانواده از نظر شکل از سدریک اصلی، SEDRIC 42 و SEDRIC Nightlife، پیروی می کند.
نمای بیرونی و درونی این مدل جدید، که در چارچوب طراحی «اتوبوس مدرسه» استایل یافته، خودروی خودران را در قالب یک وسیله ایده آل حمل و نقل برای جوان‌ترین نسل‌ها ارائه نموده است.

 

 

این کانسپت حمل و نقلی سدریک دارای آپشن استفاده از المان کنترل با یک دکمه (OneButton) برای فراخواندن یک خودروی خودران با لمس یک دکمه و حرکت آسان از جایی به جای دیگر است.

به این ترتیب، امکان بهره مندی از یک سرویس مدرسه ساده، ایمن و جالب فراهم می شود.

نسبت‌های یکپارچه، ستون های بدنه قوی و فضای زیاد موجود در این وسیله گویای ویژگی جذاب آن هستند.

همچنین برای بهره مندی از این تجربه رانندگی نیازی به گواهینامه رانندگی نیست و نقاشی جذاب آن که ترکیبی از زرد و سیاه با استایل خاص است به روشنی گویای آن است که سدریک می تواند یک گزینه جایگزین پیشگام برای سرویسهای متداول مدارس باشد.

 

 

از سوی دیگر ظاهر جوان پسند این خودرو تا نمای داخلی آن تداوم یافته است.

باکس‌های آلومینیومی تزئین شده با استیکرها مبنای دو تا از این چهار صندلی را شکل می دهند.

شیشه جلوی آن که به صورت یک صفحه OLED بزرگ طراحی شده سرگرمی‌های داخل خودرویی را ارائه می کند که برای گروههای هدف خاص طراحی شده است، که این ویژگی باعث کوتاه‌تر احساس شدن مدت طی مسیر برای دانش آموزان کم سن و سالتر می شود.

 


منبع : سایت خبری فناوری اطلاعات (ایتنا)


 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

ارسال نظر با محتوای سیاسی و توهین آمیز مورد تایید قرار نمی‌گیرد.

وارد کردن ایمیل اختیاری است و در صورت وارد کردن ،آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

وارد کردن نام اجباری نیست ولی بهتر است که نامی برای خود بنویسید.

نظرات خود را به زبان فارسی بنویسید.

نظرات در کمتر از چند ساعت پاسخ داده خواهند شد.