خواص چای سبز برای پیشگیری از بیماری ها

0 2,296
 
 

سایت تفریحی پویه

چای سبز برای شما بسیار مفید است که حتی بسیاری از محققان نیز بدان معتقدند. دکتر کریستوفر اوچر، می گوید: ” چای سبز سلامت ترین چیزی است که من می توانم از آن بنوشم.” او یک دانشمند تحقیقاتی در زمینه تغذیه در دانشکده پزشکی ایکان در بیمارستان کوه سینا است.

البته هیچ کدام از غذاها شما را از بیماری نجات نخواهند داد. سلامتی شما در سبک زندگی شما و ژن های شما پیچیده شده است، بنابراین حتی اگر چای سبز را در تمام طول روز نوشیدید، همچنین باید از راه های دیگر خود، از قبیل سیگار کشیدن، فعال بودن و خوردن رژیم غذایی سالم مراقبت کنید.

بزرگترین مزیت چای سبز چیست؟ بت راردون، RD، متخصص تغذیه در بوستون می گوید: “این همه چیز در مورد محتوای کاتچین است.” Catechins ها آنتی اکسیدان هایی هستند که می جنگند و حتی ممکن است از آسیب سلول جلوگیری کنند. چای سبز خیلی قبل از اینکه در فنجان شما ریخته شود پردازش نمیشود، بنابراین در catechins غنی است.

تحقیقات نشان می دهد :

چای سبز به بهبود جریان خون و کاهش کلسترول کمک می کند. در بررسی 2013 بسیاری از مطالعات، چای سبز به جلوگیری از مسائل مربوط به قلب کمک کرد، از فشار خون بالا تا نارسایی احتقانی قلب.

برای قلب خوب است که معمولا برای مغز مفید است. مغز شما نیاز به رگ های خونی خونی دارد. در یک مطالعه سوئیس، MRI ها نشان داد افرادی که چای سبز نوشیدند فعالیت بیشتری در حافظه کاری مغز داشتند. نشان داده شده است که چای سبز برای جلوگیری از تشکیل پلاک هایی که به بیماری آلزایمر مرتبط هستند، کمک می کند.
چای سبز به نظر می رسد کمک به حفظ قند خون در افراد مبتلا به دیابت است. اوچر می گوید از آنجا که کاتچین ها باعث کاهش کلسترول و فشار خون می شوند، می توانند در برابر آسیب های رژیم غذایی با چربی بالا محافظت کنند.

 

درباره کمبود وزن چیست؟

با عرض پوزش، اما هیچ نوشیدنی و یا مواد غذایی پوسته پوسته شدن است. در حالی که برخی از شواهد نشان می دهد که مواد تشکیل دهنده فعال در چای سبز، EGCG، ممکن است به شما کمک کند چند پوند را کاهش دهید، مطالعات دیگر تأثیری ندارد.

اما چای سبز یک مبادله هوشمند برای نوشیدنی های شیرین است.

اوچر می گوید: “همه چیز با هم برابر است، اگر شما 1-2 لیوان چای سبز برای یک میوه از سودا اضافه کنید، در سال آینده شما بیش از 50،000 کالری را صرفه جویی کنید.” این بیش از 15 پوند است. فقط آن را با عسل یا شکر ندهید!

همچنین بخوانید :
حقایق کلی درباره بیماری سل

 

تأثیرات بر سرطان؟

مطالعات در مورد تاثیر چای سبز بر سرطان مخلوط شده اند. اما چای سبز برای کمک به سلول های سالم در تمام مراحل رشد شناخته شده است. بعضی از سرنخ هایی که چای سبز می تواند به تخریب سلول های سرطانی کمک کند، وجود دارد اما تحقیقات هنوز در مراحل اولیه هستند، بنابراین نباید روی چای سبز برای جلوگیری از سرطان حساب کنید. در واقع، وب سایت موسسه ملی سرطان می گوید: “برای استفاده از چای توصیه نمی شود که خطر ابتلا به هر نوع سرطان را کاهش دهد.”

 

ریتا آرامش بخش

Reardon می گوید خوردن چای به شما کمک می کند تا آرام و آرام بخوابید. یک ماده شیمیایی طبیعی به نام تینین موجود در چای سبز می تواند تأثیر آرام بخش داشته باشد.

اما شاید بزرگترین مزیتی که شما از آن استفاده میکنید، صرفا یک استراحت چای است. در اینجا چگونگی ایجاد جام بعدی خود:

چای سبز را به آب جوش اضافه نکنید. این برای کایتچین ها، آن مواد شیمیایی سالم، در چای بد است. بهتر: 160-170 درجه آب.

لیمو را اضافه کنید ویتامین C باعث می شود که catechins جذب شود. از سوی دیگر، لبنیات، جذب آنها را سخت تر می کند.

سطوح تغذیه ای در چای سبز می تواند متفاوت باشد. چای های معتبر معمولا بیشتر و نوشیدنی های سبز تهیه شده به طور کلی کمتری دارند.

منبع: سیمای سلامت


 

نظر شما راجب این مقاله 0 نظر

خواص چای سبز برای پیشگیری از بیماری ها

نظر بدهید

ارسال نظر با محتوای سیاسی و توهین آمیز مورد تایید قرار نمی‌گیرد.

وارد کردن ایمیل اختیاری است و در صورت وارد کردن ،آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

وارد کردن نام اجباری نیست ولی بهتر است که نامی برای خود بنویسید.

نظرات خود را به زبان فارسی بنویسید.

نظرات در کمتر از چند ساعت پاسخ داده خواهند شد.