رپورتاژ آگهی

ترفندهای اسباب کشی راحت که باید بدانید

اسباب کشی راحت یکی از بزرگترین آرزوهای افراد هنگام نقل مکان به محلی تازه است. دل نگرانی و خستگی شدیدی که در هنگام این کار به افراد دست می دهد باعث می شود که هیچگاه آرزوی اسباب کشی نداشته باشند. در این مقاله ما شما را با چند ترفند برای یک اسباب کشی بی دردسر آشنا می کنیم.

 

اصول اسباب کشی راحت

برای انجام هر کاری داشتن یک برنامه باعث می شود تا طبق آن کارها انجام شود و از بروز مشکلات نیز جلوگیری  شود. برای اسباب کشی که یک کار شاق و مشکل در امور زندگی است نیز روال کار همین گونه است. داشتن یک برنامه ریزی دقیق به شما کمک می کند تا بتوانید راحت و سریع امور خود را مدیریت کنید و یک اسباب کشی بی دردسر را تجربه نمایید. اما برای انجام این کار باید ابتدا بر استرس و دل نگرانی های خود کنترل داشته باشید. استرس از انجام درست امور جلوگیری می کند. سپس به ادامه کارها بپردازید.

همچنین بخوانید :
استانداردهای لازم برای سیستم های مدیریت پروژه

ترفندهای اسباب کشی راحت که باید بدانید

1-دور ریختن اسباب های اضافی و بدرد نخور

همیشه هنگام اسباب کشی است که می توان متوجه شد که چه لوازمی در منزل کاربردی است و چه اسبابی هیچگاه مورد استفاده قرار نمی گیرد. بهتر است تمام این اسباب های اضافی را دور بریزید. این کار به کم شدن اسباب شما کمک زیادی می کند.

2-استفاده از چسب پهن برای بسته بندی کارتن خالی

برای اسباب کشی بی دردسر لازم است که ابتدا ظروف و لوازم شکستنی را از زیر دست و پا جمع کنید. برای این کار از نایلون حبابدار و یا حوله های بزرگ استفاده کنید. بر روی کارتن اسباب کشی هم ذکر کنید که شکستنی است و محکم با چسب پهن ببندید.

3- جابجایی کمد لباس بدون کشو

این کار یک روش مناسب برای حمل کمد لباس است. کمد لباس ها یکی از سنگین ترین اسباب های منزل است. پس بهتر است ابتدا به سبک کردن آن فکر کنید. برای کم کردن وزن کمد می توانید کشوها را بیرون بیاورید اما خالی نکنید. خواهید دید که مقدار بسیار زیادی از وزن کمد شما کم می شود و حمل و نقل آن آسان تر انجام می پذیرد.

4-مراقبت از اشیاء گرانبها در حین اسباب کشی

همیشه در هنگام نقل مکان بسیاری از لوازم گم می شود. برای جلوگیری از این کار بهتر است از کاور زیپ دار مخصوص استفاده کنید و برای این کار می توانید این اشیاء را درون کاورهای زیپ دار در کنار خود نگه دارید.

5-کمک گرفتن از کودکان برای جمع آوری اسباب بازی

برای اینکه کودک شما هم در اسباب کشی بی دردسر شما سهیم باشد، می توانید جمع کردن اسباب بازی های او را به خودش بسپارید. این کار به کودک شما حس خوبی می دهد و به شما هم کمک می کند تا کمتر خسته شوید.

همچنین بخوانید :
هدایای تبلیغاتی الوبل را از کجا بخریم؟

 

6- جعبه جعبه کردن لوازم با ذکر نام بر روی هر کدام و بستن با چسب پهن

این کار همیشه در هنگام اسباب کشی جوابگو بوده است. با این کار در زمان اسباب کشی سر در گم و پریشان نمی شوید و دنبال لوازم خود نمی گردید.

7- استفاده از کارتن های محکم در اسباب کشی بی دردسر

بسیار اتفاق افتاده است که در زمان اسباب کشی کارتن های حمل لوازم پاره شده و لوازم داخل آن بیرون ریخته شده باشد. برای جلوگیری از این اتفاق لازم است تا از کارتن های حمل اسباب استفاده کنید. این کارتن ها با ضخامت و مقاومت زیاد تا حد زیادی حمل و نقل لوازم را برای شما آسان می کند.

8- استفاده از طناب برای محکم کاری

ممکن است که شما برای اسباب کشی بی دردسر کارتن های مقاومی تهیه کرده باشید. اما همیشه به دوام این کارتن ها اطمینان کامل نداشته باشید. برای محکم کاری همیشه مقداری طناب تهیه کنید و کارتن ها را مخصوصا کارتن های حمل اشیاء شکستنی را با طناب محکم ببندید. این کار به شما اطمینان خاطر می دهد که اسباب کشی بی دردسری خواهید داشت.

ترفندهای اسباب کشی راحت که باید بدانید

9- نحوه درست حمل لوازم چوبی

برای این کار باید دقت کنید تا زوایای این لوازم را با دقت پوشش دهید. برای این کار می توانید از کارتن فروشی های در شهر، نایلون حبابدار یا پلاستیک و یا حتی چسب پهن استفاده کنید. در هر صورت دقت کنید که این قسمت ها کاملا پوشیده شده باشند.

10-نحوه جابجایی فرش

حمل فرش شاید یکی از مشکلات بزرگ اسباب کشی باشد. برای جلوگیری از کثیف شدن ریشه های فرش بهتر است این ریشه ها را لای یک پارچه بزرگ بپیچید و سپس اقدام به لوله کردن فرش کنید. می توانید فرش را درون یک محافظ هم قرار دهید.

همچنین بخوانید :
خرید ممبر تلگرام اصل با نازل ترین قیمت

11- مراقب اشیا تیز و برنده باشید

در هنگام اسباب کشی بسیار اتفاق افتاده است که لوازمی مانند چاقو و یا سیخ کباب را داخل یک کیسه پلاستیکی و یا گونی جمع کرده باشید. این اشیا با کمی حرکت این کیسه ها را پاره کرده و موجب آسیب دیدگی افراد می شود. بهتر است برای یک اسباب کشی بی دردسر لبه تیز اینگونه لوازم تیز و برنده را با یک پارچه پوشش دهید و سپس درون یک جعبه چوبی و یا پلاستیکی محکم قرار دهید.

12-به وزن کارتن ها اهمیت دهید

همیشه هنگام اسباب کشی خانم ها عادت دارند که لوازم یک نوع را در یک کارتن قرار دهند. این کار کارتن ها را بسیار سنگین می کند. به مقدار وزن کارتن ها دقت کنید و آنها را بیشتر از حد لزوم سنگین نکنید.

 

13- یک کارتن برای لوازم ضروری کنار بگذارید

این کارتن برای شما بسیار با اهمیت است. زیرا لازم است که یک سری از لوازم را برای شب های آخر اقامت در منزل قدیمی و شب های اول اقامت در منزل جدید داشته باشید. کمی از اسباب منزل مثل چند بشقاب و قاشق و یا مدارک و کیت کمک های اولیه در این مواقع بسیار لازم است.

14-بازرسی همه جای منزل

قبل از اینکه منزل را تحویل دهید همه جا را با دقت وارسی کنید. داخل کمدهای دیواری، داخل کابینت آشپزخانه و روی دیوارها مکان هایی است که اغلب اشیایی در آن باقی می ماند.

15-منزل جدید را قبل از اسباب کشی بررسی کنید

برای اینکه یک اسباب کشی بی دردسر را تجربه کنید. باید تمام نکات را کامل رعایت کنید. یکی از این نکات بررسی منزل جدید است. قبل از رفتن به محل جدید آنجا را تمیز و سم پاشی کنید. این کار خیال شما را از بابت وجود هرگونه حشره ای راحت می کند.

همچنین بخوانید :
خرید گل و هدیه اینترنتی(فروشگاه ایگل)

 

16-گول شرکت های حمل و نقل دروغین را نخورید

همیشه هنگام اسباب کشی از یک شرکت حمل و نقل بار معتبر برای جابجایی اسباب خود کمک بگیرید. بعضی از شرکت ها بدون هیچ گونه ضمانتی باعث ایجاد خسارت به لوازم و اسباب منزل شما می شوند و یا بابت حمل بار شما هزینه هنگفتی درخواست می کنند. پس بهتر است از شرکت های معتبر در اینگونه امور کمک بگیرید.

امروزه با استفاده از شرکت های بزرگ حمل و نقل بار در کشور به سادگی می توان برای یک اسباب کشی بی دردسر به آنها اطمینان نمود و به سادگی اسباب کشی کرد. استفاده از افراد خبره و کار آموخته در این امور از ایجاد خسارت و پدید آمدن مشکل در اسباب کشی منزل خود جلوگیری کنید.

 

مجری انتشار : آژانس تبلیغاتی تسمینو

نظر شما راجب این مقاله 1 نظر

ترفندهای اسباب کشی راحت که باید بدانید
5 1
برچسب ها
نمایش بیشتر

علی بهادری

علی بهادری ، مدیر سایت پویه

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن