با ۱۵ دسر فرانسوی آشنا شوید (قسمت اول)

سایت تفریحی پویه

فرانسه همیشه در صنعت آشپزی و پخت و پز انواع غذا و دسر پیشتاز  بوده است. این سرزمین بیش‌تر از هر کشور دیگری در جهان به خاطر نان‌ها، پنیرها و غذاهایش شهرت دارد. مهم‌تر از همه دسرهای فرانسوی با ظاهر و طعم دلفریب است. از ماکارون‌های رنگارنگ گرفته تا انواع شیرینی‌های پفکی و شکلات و غیره! با معرفی چند دسر‌ فرانسوی با ما همراه باشید.

 

1. دسر‌ فرانسوی کرم بروله (Crème brûlée)

کرم بروله یک دسر فرانسوی‌ است که لایه بالایی آن از کارامل ترد تهیه می‌شود. این دسر در تمام کشورهای جهان طرفدار دارد اما اصلیت آن به کشور فرانسه باز می گردد. کرم بروله یکی از بایدهای سفر به فرانسه است. بنابراین اگر به فرانسه سفر کردید لذت خوردن این دسر را از دست ندهید.

 

2. دسر‌ فرانسوی پرفیتِ رولز (Profiteroles)

پرفیتِ رولز شیرینی‌های توپی شکلی است که با کرم شیرین، خردل و بستنی پر می‌شود. این دسر معمولا در رستوران‌ها با شکلات سرو می‌شود اما اگر آن را در نانوایی یا شیرینی‌پزی‌ها پیدا کنید، احتمالا بدون شکلات هستند.

 

3. سوفله (Soufflé)

سوفله می‌تواند به عنوان یک وعده غذایی یا یک دسر سرو شود. این موضوع وابسته به مواد مورد استفاده در تهیه آن است.

 

4. ماکارون (Macarons)

حتما تا به حال شیرینی‌های رنگارنگی که مثل دو عدد کلوچه روی هم قرار گرفتند رو دیده‌اید! ماکارون فرانسوی نوعی شیرینی با ظاهر جذاب است که با مربا، کره و آرد بادام تهیه می‌شود. این دسر که در داخل دهان آب می شود در فرانسه تولید و توسط بعضی از شیرینی فروشی‌های معروف فرانسه مثل Ladurée به کشورهای دیگر فرستاده می‌شود.

 

5. پ ا شکلات ( Pain au chocolat)

این کروسان شکلاتی خوشمزه را هم به عنوان صبحانه، هم به عنوان دسر یا میان وعده بعد از ظهر می‌توانید بخورید.

 

6. تارت تاتین (Tarte Tatin)

تارت تاتین یکی از دسرهای سنتی فرانسوی است که با سیب کارامل‌دار شده پر می‌شود. نوع معروف این دسر در هتل تاتین سرو می‌شود اما نمونه‌های مشابه آن در سایر نقاط فرانسه دیده می‌شود.

 

7. Mille-feuille

A-mi-feuille (به معنای هزار برگ در فرانسوی) یک کیک پف‌دار هزار لایه است که لابه‌لای آن با کرم شیرینی‌پزی پر می‌شود. لایه‌های این دسر همان‌طور که از اسمش پیداست بسیار نازک است.


با ۱۵ دسر فرانسوی آشنا شوید (قسمت دوم)


منبع : kalleh.ir


 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

ارسال نظر با محتوای سیاسی و توهین آمیز مورد تایید قرار نمی‌گیرد.

وارد کردن ایمیل اختیاری است و در صورت وارد کردن ،آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

وارد کردن نام اجباری نیست ولی بهتر است که نامی برای خود بنویسید.

نظرات خود را به زبان فارسی بنویسید.

نظرات در کمتر از چند ساعت پاسخ داده خواهند شد.