علم و تکنولوژیکنسول و بازی

آموزش تصویری شوت زنی در بازی PES

همانطور که می‌دانید برای گلزنی در PES باید شوت زنی کرد. اما شوت شما باید به قدری دقیق و خوب باشد که نه بازیکنان و نه دروازه بانان بتوانند جلوی آن را بگیرند. در ادامه نکاتی را راجع به شوت زنی در مسابقات PES به شما خواهیم گفت.

آموزش هایی که قرار است بیاموزید :

1. توانایی های کلیدی شوت زنی
2. مبانی شوت زنی
3. حالت های شوت زنی
4. انواع شوت زنی

1. توانایی های کلیدی شوت زنی

یک بازیکن خوب و شوت زن در PES باید در ویژگی های زیر دارای امتیاز بالایی باشد.

Scoring Instinct – امتیاز شوت زنی ( دقت شوت ، سرعت شوت ، شوت زنی سریع و … ).
Finishing – توانایی تمام کنندگی.
Kicking Power – قدرت شوت.

هر بازیکنی در PES که قابلیت های زیر را دارا باشد میتوانید ضربات خوبی روانه دروازه حریف کند.

Long Range Drive – شوت های دقیق بق پا با کات زیاد.
Knuckleshot – شوت قدرتمند و دقیقی که در اکثر مواقع به صورت زمینی روانه دروازه میشود.
Acrobatic Finishing – زدن گل های تکنیکی و تماشایی ( مانند قیچی ، عقربی و پشت پا ).
Shot First Time – شوت زنی دقیق و قدرتمند بلافاصله بعد از دریافت توپ.
Outdoor Curler – زدن ضربه بیرون پا.

2. مبانی شوت زنی

در هنگام شوت زنی 4 نکته هست که باید به آنها توجه کرد.

2) 1. شوت زنی هنگامی که هیچ بازیکنی مزاحم شما نیست.

وجود یک مدافع در کنار بازیکن در شوت زنی او تاثیر خواهد گذاشت. سعی کنید در موقعیت های شوت زنی به خصوص در موقعیت های تک به تک، فاصله خود را با بازیکن پشت سر خود حفظ کنید تا در هنگام شوت زنی بتوانید شوت دقیق تر و قدرتمندتری روانه دروازه حریف کنید.

همچنین بخوانید :
بررسی تخصصی کادیلاک XT4 2020

2) 2. شوت زنی با پای تخصصی

برخی بازیکنان این قابلیت را دارند که با پای غیر تخصصی خود نیز ضربات کم نقصی را به توپ وارد کنند؛ اما همانطور که در همین جمله قبل گفتیم فقط برخی از بازیکنان این قابلیت را دارند ( مانند رونالدو ، مسی ، سوارز و لواندوفسکی ). البته بازیکنانی که این قابلیت را ندارند هم میتوانند با پای غیرتخصصی خود گل بزنند اما احتمالش کم است.

بنابراین سعی کنید هنگام شوت زنی بازیکن را در مکانی قرار دهید که بتواند با پای تخصصی خود ضربه بزند. مشخص است که بازیکنان با پای تخصصی خود شوت های بهتری میزنند و در نتیجه احتمال گلزنی بیشتر میشود.

این کار احتمال گل شدن توپ را در بازیکنانی همچون آندرس اینیستا که قدرت شوت زنی ضعیفی دارند بسیار زیاد می‌کند.

اگر میخواهید بدانید که چطور باید توپ را به روی پای تخصصی بازیکن بیاورید به نکته زیر توجه کنید.

ابتدا به شکل زیر توجه کنید.

آموزش تصویری شوت زنی در بازی PES
برای مشاهده در اندازه بزرگتر کلیک کنید.

حال با توجه به شکل بازیکن خود را در محل مناسب قرار دهید. اگر بازیکن شما راست پا بود و در سمت چپ یا وسط زمین حریف بود برای اینکه توپ را به روی پای راستش بیاورید باید بازیکن را از سمت چپ زمین حریف به سمت راست زمین حریف بکشانید تا توپ روی پای راستش بیاید. اما اگر بازیکن شما در سمت راست زمین حریف بود، یا باید با پای غیرتخصصی اش ( پای چپش ) شوت بزنید یا بازیکن را به سمت چپ زمین حریف برده و سپس آن به سمت راست برگردانید تا توپ روی پای راستش بیاید.

همچنین بخوانید :
معرفی بهترین و آسان ترین نرم افزار ریکاوری فایل های حذف شده و آموزش بازیابی فایلها
آموزش تصویری شوت زنی در بازی PES
برای بازیکنانی همچون آندرس اینیستا که از قدرت شوت زنی نسبتا پایینی برخوردارند باید توپ را روی پای تخصصی آنها بیاورید تا بتوانند بهتر شوت بزنند.

2) 3. قدرت شوت زنی

اگر میخواهد شوتی ساده و روی پا بزنید بهتر است قدرت شوت را بالا ببرید تا درصد گل شدنش زیاد شود. اما باید به این نکته توجه داشت که اگر قدرت توپ بالا رود مسلما دقت آن کم میشود؛ پس بهتر است هنگام زدن شوت قدرتی ، کمی بیشتر دقت کنید.

2) 4. قابلیت جلو انداختن توپ در شوت زنی

در این روش بازیکن توپ را چند متر جلوتر می‌اندازد تا بتواند شوت قدرتمندتر و بهتری به توپ بزند. برای انجام این کار کافیست هنگام حرکت دوبار پشت سر هم کلید R1 (PC) / R2 (PS) / RT (XBOX) را بزنید تا بازیکن توپ را چند متر جلوتر بیندازد یا به اصطلاح فوتبالی ؛ توپ را استپ کند و سپس شوت بزند.

3. حالت های شوت زنی

PES دارای سه حالت شوت زنی است که میتوانید هر کدام را به دلخواه انتخاب کنید.

1) شوت زنی پایه – Basic
2) شوت زنی پیشرفته – Advanced
3) شوت زنی دستی – Manual

3) 1. شوت زنی پایه – Basic

این حالت شوت زنی پیش فرض بازی است. از سمت چپ آنالوگ (کلید جهت ) برای شوت زنی به سمت چپ و از سمت راست آنالوگ برای شوت زنی به سمت راست استفاده کنید. میزان قدرتی که برای شوت تنظیم میکنید در واقع همان میزان زمینی یا هوایی بودن شوت است. هر چه قدرت بیشتری برای شوت تعیین کنید شوت بیشتر به سمت بالا خواهد بود و همچنین قدرت بیشتری خواهد داشت.

3) 2. شوت زنی پیشرفته – Advanced

حالت شوت زنی پیشرفته به شما این امکان را می دهد که شوت های خود را در 6 جهت مختلف که عبارتند از گوشه بالا سمت چپ، گوشه پایین سمت چپ، وسط، وسط بالا، وسط پایین، گوشه بالا سمت راست و گوشه پایین سمت راست بزنید.

همچنین بخوانید :
بررسی pes 2020 ، نقد و بررسی تخصصی بازی PES 2020

برای شوت زنی

ابتدا دکمه شوت را بزنید. میبینید که قسمت دایره ای شکلی بر روی دوازه حریف پدید می‌آید.

سپس آنالوگ سمت چپ ( کلید های جهت ) را در جهت دلخواهتان ( عقب ، جلو ، چپ ، راست و … ) تنظیم کنید.

آموزش تصویری شوت زنی در بازی PES
در شوت زنی Advanced ابتدا باید کلید شوت را بزنید سپس جهت را مشخص کنید.

در این نوع شوت زنی هر چه قدر که نوار قدرت شوت را پر کنید فقط قدرت شوت افزایش پیدا میکند و جهت شوت خیلی کم تغییر میکند. یعنی اگر جهت ضربه رو به پایین باشد و شما نوار قدرت شوت را تا آخر پر کنید، شوت در چارچوب خواهد بود و فقط قدرتش افزایش پیدا می‌کند.

لازم به ذکر است که در این روش شما ابتدا باید کلید شوت را بزنید و سپس جهت را مشخص کنید.

3) 3. شوت زنی دستی – Manual

این نوع شوت زنی خیلی سخت است و نیاز مهارت بسیار بالایی دارد. در این شوت ها شما هر جهتی را مشخص کنید توپ دقیقا به همانجا خواهد رفت.

آموزش تصویری شوت زنی در بازی PES
شوت زنی Manual

نحوه فعال کردن شوت زنی دستی

برای استفاده از این نوع شوت زنی میتوانید هنگام شوت زدن کلید L2 (PC) / L2 (PS) / LT (XBOX) را بگیرید تا فلش سفید رنگی جلوی بازیکن ظاهر شود؛ سپس میتوانید جهت را مشخص و شوت زنی کنید. البته اگر میخواهید این قابلیت را به صورت پیش فرض بازی قرار دهید کافی است که در هنگام انتخاب دسته ها ( دو نفره یا یک نفره کردن بازی ) کلید 4 را بزنید. یک منو برای شما ظاهر خواهد شد، سپس میتوانید از قسمت Shot type نحوه شوت زنی را به روی Manual قرار دهید.

4. انواع شوت زنی

در این قسمت چند نوع شوت زنی را به شما خواهیم آموخت.

همچنین بخوانید :
دانلود پک "اسلحه های GTA V" برای GTA SA

4) 1. شوت کنترل شده

در این نوع شوت ها بازیکن به صورت بقل پا یا بیرون پا به توپ ضربه میزند. این امر باعث می‌شود که ضربه بسیار دقیق تر شود و کات زیادی بردارد و در نتیجه احتمال گل شدن توپ خیلی بالا می‌رود. برای این نوع شوت زنی کافی است کلید R2 (PC) / R2 (PS) / RT (XBOX) را بزنید.

آموزش تصویری شوت زنی در بازی PES
شوت کنترل شده در اکثر مواقع گل میشود.
آموزش تصویری شوت زنی در بازی PES
شوت بیرون پا نیز نوعی شوت کنترل شده محسوب میشود

4) 2. شوت چیپ

شوت چیپ اغلب در موقعیت ها تک به تک استفاده می‌شود. در این نوع شوت بازیکن سعی میکند توپ را از بالای سر دروازبان و به آرامی عبور دهد. برای این نوع شوت  کاف است کلید L1 (PC) / L1 (PS) / LB (XBOX) را بزنید.

آموزش تصویری شوت زنی در بازی PES
شوت چیپ مخصوص موقعیت های تک به تک است

4) 3. Knuckleshot

این نوع شوت همانطور که قبلا گفتیم شوتی قدرتمند است اما بدون چرخش ( کات ) و معمولا برای شوت زنی از فاصله های دور استفاده می‌شود. بازیکنانی که قابلیت Knuckleshot را داشته باشند میتوانند این نوع شوت ها را بهتر بزنند. برای این نوع شوت کافی است کلید شوت را بزنید و هنگامی که بازیکن می‌خواهد پایش را به توپ بزند یک بار دیگر کلید شوت را بزنید. خواهید دید که شوت قدرتمندی روانه دروازه میشود که هیچ چرخشی در پی ندارد.

آموزش تصویری شوت زنی در بازی PES
ضربه Knuckleshot توسط لویس سوارز

تکنیک هایی که در بالا گفتیم مسلما به شما در شوت زنی هایتان کمک شایانی خواهد کرد، البته این را هم نباید فراموش کرد که باید برای یاد گیری این تکنیک ها اول تمرین کنید و سپس آن ها را در بازیها امتحان کنید.

امیدواریم از این نکات ها بهره کافی را ببرید …


گردآوري : بخش کامپیوتر و اینترنت پويه

منبع : ( سایت تفریحی پویه – poyeh.com )

لينک کوتاه مطلب : https://www.poyeh.com/?p=17095


 

نظر شما راجب این مقاله 19 نظر

آموزش تصویری شوت زنی در بازی PES
3 19
برچسب ها
نمایش بیشتر

علی بهادری

علی بهادری ، مدیر سایت پویه

نوشته های مشابه

نظر

 1. مرسی خیلی خوب بود
  چطوری تو pes 18 سر بزنیم ؟ مثلا من با دروازبان شوت میکنم از رو سر ابراهیمویچ سر میزنن اما وقتی دستگاه کامپیوتر شوت میزنه میفته رو سر ابراهیمویچ هیچکس نمیتونه بالا سر اون ضربه سر بزنه با تیمهای مختلفی امتحان کردم اما ضربات سر اول بازی رو دستگاه خیلی بهتر از ما میزنه
  یه سوال دیگه اینکه چجوری قدرت بدنی بیاییم تو پی اس؟؟ مثلا قدرت بدنی لوکاکو و ابراهیمویچ خیلی بالاس اما نمیتونم مثل دستگاه قدرت بدنی بیام

  1. سلام

   ممنون از نظرتون

   در روز ها و هفته های آتی آموزش سرزنی، پنالتی زنی، دریبل زنی، قدرت بدنی، ویژگی هایی فیزیکی و … رو آموزش میدیم و لینکش رو در این مطلب قرار میدیم تا استفاده کنید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن