نکاتی که مهندسین طراحی دکوراسیون داخلی باید از تابلوسازی بدانند

0

سایت تفریحی پویه

قبل از آن‌که به موضوع ارتباط طراحی دکوراسیون داخلی با تابلوسازی بپردازیم، خوب است کمی در مورد تابلوسازی بدانیم.

 

تابلوسازی چیست؟نکاتی که مهندسین طراحی دکوراسیون داخلی باید از تابلوسازی بدانند.

تابلو سازی نوعی روش تبلیغاتی است که بر اساس نوع کسب‌وکار، تابلویی می‌سازند و آن را بر سر در مغازه، در خیابان‌ها، جلوی درب مغازه و … نصب می‌کنند. در ایران قدیم تابلوسازی، در حقیقت تابلونویسی بود. متن تبلیغاتی تابلوها با دست بر روی سنگ، شیشه، مقوا، چوب و … نوشته و سپس نصب می‌شد. پس از اختراع لامپ‌های نئون، تابلوسازی با این لامپ‌ها صورت گرفت.

 

به دلیل شکستن و سوختن لامپ‌های نئون، تابلوهای ساخته‌شده به‌صرفه نبودند و به‌تدریج تابلوهای حروف برجسته جای تابلوهای نئون را گرفت. حروف برجسته‌ها بسیار بادوام‌تر و زیباتر از تابلوهای نئون هستند و به همین دلیل به تلاش تابلوسازان ایرانی انواع اقسام این تابلوها تولید شد.

 

در این زمینه تابلوسازی بهزاد با اعتقاد به این‌که: “تابلوسازی آمیخته‌ی صنعت و هنر می باشد. تا هنرمند نباشیم، نمی توانیم اوج صنعت تابلوسازی را بر روی شیشه، ورق، چوب و فلز پیاده کنیم.”، پیشرفت شایانی نمود.

 

این تابلوسازی در شهرک صنعتی کارخانه‌ای احداث نموده و به‌وسیله دستگاه‌های پیشرفته و به‌روز دنیا، تابلوسازی کارگاهی را تبدیل به تابلوسازی صنعتی نمود. این تابلوسازی حتی شروع به آموزش علاقه‌مندان به این حرفه نموده و افراد زیادی را به تابلوسازی مشغول کرد.

 

تابلوسازی بخشی از دکوراسیون داخلی مغازه است که باید توجه شایانی به آن نمود. در این مطلب با کمک مهندسین عزیز در تابلوسازی بهزاد قصد داریم ارتباط این دو را بررسی نماییم.

 

نکاتی که مهندسین طراحی دکوراسیون داخلی باید از تابلوسازی بدانند.

ازجمله نکاتی که مهندسین طراحی دکوراسیون داخلی باید از تابلوسازی بدانند، چگونگی ارتباط دادن تابلوها با نوع کسب‌وکار است. به همین دلیل باید ابتدا انواع تابلوها را همراه با طریقه ساخت آن فرابگیرند تا بتوانند انتخابی عالی جهت تطبیق نوع تابلو با نوع کسب‌وکار در دکوراسیون داخلی داشته باشند. در این مطلب قصد داریم با همکاری تابلوسازی بهزاد، انواع زیرسازی تابلو مغازه و انواع تابلو حروف برجسته را خدمتتان توضیح داده و سپس ویژگی‌های یک تابلوی خوب را توضیح دهیم.

 

انواع زیرسازی تابلو:

در این مبحث قصد داریم در مورد تابلوهای کامپوزیت، ترموود و پلکسی گلاس خدمتتان توضیحاتی ارائه کنیم.

 

تابلو کامپوزیت: کامپوزیت آلیاژی از آلومینیم و اتیلن است. این آلیاژ به‌صورت مخلوطی از دو ورق آلومینیم که مابین آن‌ها اتیلن قرار دارد، می‌باشد که به‌وسیله چسب به هم چسبانده شده‌اند. اگر داخل محوطه استفاده شود، با پوشش خارجی پلی‌استر پوشانده می‌شود تا خش نیفتد. اگر بیرون محوطه قرار بگیرد، پوشش رزینی (PVDF) روی لایه خارجی آن کشیده می‌شود. این نوع تابلوسازی حروف برجسته در تابلو مغازه‌ها و همچنین برای نماهای ساختمان نیز به کار می‌رود. تابلو بهزاد در زمینه تابلوکامپوزیت هم اولین ابتکارات را به خرج داد و با آمیخته‌ای از تابلوسازی کامپوزیت و چوب، تابلویی سبک ولی بادوام به وجود آورد.

 

تابلو پلکسی گلاس: پلکسی گلاس یک ترموپلاستیک است و به‌صورت ورق عرضه می‌شود. این ورق در رنگ‌بندی بسیار متنوع و در انواع ترانسپارنت، شفاف، مات و آینه‌ای تولید و عرضه می‌شوند.

با توجه به اینکه تابلو بهزاد نماینده اصلی پلکسی گلاس است، این ورق‌ها را در ابعاد و اندازه‌های کوچک‌تر نیز عرضه می‌کند.

 

تابلو ترموود: ترموود نوعی چوب از درخت کاج است. واردکننده‌ی اصلی این چوب در حال حاضر شرکت AMDWOOD می‌باشد که شریک تجاری تابلوسازی بهزاد است. تابلو چوبی از پرطرفدارترین تابلوهای امروزی است. چوب ترموود برای ساخت تابلو چوبی، نمای چوبی و حتی ساخت کابینت استفاده می‌شود. این چوب، بدون استفاده از مواد شیمیایی و تحت فرآیند سوختن در دو مرحله مقاوم می‌شود. البته این مقاومت در چوب درخت کاج به‌صورت طبیعی تا حدی وجود دارد اما فرآیند سوزاندن باعث مقاومتِ بیشتر چوب در مقابل حشرات و جوندگان، رطوبت، خشکی هوا و همچنین آفتاب می‌شود. تابلو چوبی از زیرساخت چوب ساخته‌شده است که بر روی آن، حروف برجسته را قرار می‌دهند. به دلیل هماهنگی چوب با انواع متریال، حروف برجسته از هر جنسی می‌تواند باشد.

 

انواع تابلو حروف برجسته:

انواع تابلوهایی که به‌وسیله تابلوسازی بهزاد ساخته می‌شود عبارت است از: تابلو حروف برجسته چلنیوم که نسل اول تابلوهای حروف برجسته است، تابلوهای دیگری با حروفِ لترمکس، کامپوزیت، پلکسی گلاس، حروف پلاستیک، حروف استیل، حروف رینگی، حروف دوال، حروف سوپر اسلیم، حروف لاکچری، حروف فلزی و …

 

ویژگی‌های تابلو خوب چیست؟

اگر به چهار خصوصیت تابلو توجه ویژه داشته باشید، تابلوی منحصربه‌فردی تحویل مشتریان می‌دهید.

 

طراحی: هر چه تابلو طراحی زیباتری داشته باشد، حرفه‌ای بودن شما را بیشتر نشان می‌دهد. طراحی حرفه‌ای تابلو می‌تواند در کسب‌وکار مشتری تأثیر بسزایی بگذارد. تابلو بهزاد، این طراحی منحصربه‌فرد را به‌وسیله حروفی با طراحی فونت جدید، رنگ متناسب با نوع کسب‌وکار و سلیقه مشتری به وجود می‌آورد.

 

نورپردازی: نورپردازی یکی از عوامل مهم در جلب‌توجه مشتریان است. اینکه بتوانید نور روز و شب را بر اساس شدت به‌درستی به وجود بیاورید مهم است. حرارت و شدت نور از اصول جدانشدنی هر تابلوست.

 

دوام و پایداری: همواره به یاد داشته باشید که مواد اولیه مرغوب برای سفارش مشتریانتان استفاده کنید تا باعث دوام تابلو شود. به این صورت جلب اعتماد و رضایت مشتری، خود تبلیغی برای شماست.

 

ایمنی تابلو: نصب تابلو نیاز به در نظر گرفتن اصول مقاوم‌سازی دارد. این‌که باد و طوفان نتواند بر تابلو اثر بگذارد، از اصول اولیه نصب یک تابلو است.

 

سخن آخر این‌که در نقشه دکوراسیون داخلی در تابلوسازی، مهندسین عزیز باید از تمام اصول مربوط به این صنعت آگاه باشند.


 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

ارسال نظر با محتوای سیاسی و توهین آمیز مورد تایید قرار نمی‌گیرد.

وارد کردن ایمیل اختیاری است و در صورت وارد کردن ،آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

وارد کردن نام اجباری نیست ولی بهتر است که نامی برای خود بنویسید.

نظرات خود را به زبان فارسی بنویسید.

نظرات در کمتر از چند ساعت پاسخ داده خواهند شد.