رونمایی از هیولای هشت سیلندر پورشه

0
-

سایت تفریحی پویه

این موتور ۴ لیتری که نخستین بار سال گذشته خبر ساخته شدن اش منتشر شد ودر سمپوزیوم وین شمایی از آن نمایش داده شد،همچنین در مدل هایی دیگر از محصولات گروه خودروسازی فولکس واگن از کمپانی های آئودی، بنتلی و لامبورگینی به کار گرفته خواهد شد

کمپانی پورشه از یک موتور بنزینی V8 مجهز به توربوشارژرهای دوقلو رونمایی کرده که قرار است در آینده‌ای نه‌چندان دور در مدل‌های جدید پانامرا توربو و کاین توربو مورد استفاده قرار گیرد.

این موتور ۴ لیتری که نخستین بار سال گذشته خبر ساخته شدن‌اش منتشر شد و در سمپوزیم وین شمایی از آن نمایش داده شد، همچنین در مدل‌هایی دیگر از محصولات گروه خودروسازی فولکس‌واگن از کمپانی‌های آئودی، بنتلی و لامبورگینی به کار گرفته خواهد شد.

این موتور بخشی از یک طیف موتورهای خورجینی شش و هشت سیلندری مدولار است که به طور مشترک توسط پورشه و آئودی ساخته و پرداخته می‌شود.

موتور جدید پورشه از همان ساختار مدولاری (بخش‌مند) برخوردار است که در موتور ۳ لیتری V6 به‌کار گرفته شده، توسط آئودی در نسل جدید سدان S4  که در نمایشگاه ژنو به نمایش درآمد، شاهد آن بودیم.

این موتور جدید پورشه با ۵۴۲ اسب بخارنیرو در ۵۷۴۰ دور در دقیقه و گشتاور ۷۶۸.۷ نیوتون‌متر در ۱۹۶۰ دور در دقیقه ۲۹ اسب بخار بیشتر از موتور ۴.۸ لیتری که جایگزین آن می‌شود نیرو تولید می‌کند.

در میان ویژگی‌هایی که در این موتور جدید وجود دارد، می‌توان به یک سیستم غیرفعال‌سازی سیلندر اشاره کرد که بین ۹۵۰ تا ۳۵۰۰ دور، چهار سیلندر را به منظور بهبود ۳۰ درصدی در مصرف سوخت غیرفعال می‌کند.

پورشه همچنین می‌گوید که این موتور برای استفاده در خودروهای هیبرید مهندسی شده است و بدین ترتیب این احتمال را مطرح می‌کند که این موتور V8 می‌تواند در کنار یک موتور الکتریکی در خودروهای با عملکرد بالا مورد استفاده قرار گیرد.


گردآوری : بخش خودرو پویه

منبع : دنیای خودرو | autoworld.ir


نظر بدهید

ارسال نظر با محتوای سیاسی و توهین آمیز مورد تایید قرار نمی‌گیرد.

وارد کردن ایمیل اختیاری است و در صورت وارد کردن ،آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

وارد کردن نام اجباری نیست ولی بهتر است که نامی برای خود بنویسید.

نظرات خود را به زبان فارسی بنویسید.

نظرات در کمتر از چند ساعت پاسخ داده خواهند شد.