درمان کبد چرب با معجون گیاهی

0

سایت تفریحی پویه

امروزه در جامعه شهری و پرمشغله ای چون تهران و یا شهرهای بزرگ دیگر با افزایش مصرف غذاهای چرب و آماده ، عدم تحرک کافی و ابتلا به افزایش وزن و موارد بسیار دیگه بیماری کبد چرب روز به روز در حال افزایش است. از اینرو با مراجعه به طب کهن یا همان طب سنتی می توان معجون گیاهی را یافت که از ترکیبات چند گیاه تشکیل می شود و تبدیل به معجون کبد می شود. گیاهانی چون کاسنی، شاتره، خارشتر، بید و چند گیاه دیگر که در اینجا به چند مورد آن اشاره می کنیم

 

کاسنی

کاسنی یک گیاه چوب دار و گیاهی است که دارای مزایای سلامتی زیادی است. این شامل توانایی آن در کاهش مشکلات گوارشی، جلوگیری از سوزش سر دل، کاهش درد آرتریت، سم زدایی کبد و کیسه صفرا، جلوگیری از عفونت های باکتریایی، تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش احتمال بیماری های قلبی است. این یک آرام بخش طبیعی است که می تواند با سنگ کلیه مبارزه کند و باعث کاهش وزن شود. در کل، این گیاه کوچک علاوه بر قدرتمند بودن هر رژیم غذایی است.

کاسنی یک گیاه مدیترانه ای است که برای استفاده از آشپزی آن در تهیه انواع سالاد و سایر برنامه های کاربردی پزشکی کاربرد دارد. این در بسیاری از شرایط مختلف به خوبی رشد می کند و معمولا در جاده ها در اروپا، جایی که از آن به وجود آمده است، اما در حال حاضر به ایالات متحده آمریکا قانونی است و می تواند به طور گسترده در آنجا یافت می شود. برگ ها، جوانه ها و ریشه ها دارای ویژگی های مفیدی هستند و برگ ها در شبیه به اسفناج در بسیاری از فرهنگ ها استفاده می شوند. ریشه اغلب به یک پودر متصل شده و به عنوان یک جایگزین قهوه استفاده می شود. آن را برای صدها سال به عنوان یک درمان گیاهی برای بسیاری از بیماری ها مورد استفاده قرار گرفته است و همچنان امروزه ارزش خود را ثابت می کند.

 

عرق کاسنی

بهترین روش استفاده از کاسنی را می توان عرق کاسنی دانست که پزشکان و متخصصان طب سنتی تجویز می کنند.

طبق گزارش پایگاه داده ملی مغز و اعصاب USDA، چایسوری منبع خوبی از ویتامین ها و مواد معدنی، از جمله روی، منیزیم، منگنز، کلسیم، آهن فلئیل و پتاسیم و همچنین ویتامین A، B6، C، E و K است. عوامل اصلی در پشت تمام مزایای بهداشتی که از چریکی به دست می آیند.

مزایای بهداشتی کاسنی

مزایای سلامتی این گیاه عبارتند از:

 

کمک در هضم

کاسنی برای سلامتی گوارشی شما مناسب است زیرا حاوی ویتامین است که یک پرای بیوتیک قوی است. Prebiotics یک طبقه بندی از باکتری است که مزایای میزبان را به جای بیماری ها به ارمغان می آورد. دکتر تام ون دویل، از دانشگاه گنت، بلژیک، در گزارشی که در کتابخانه کاکرین منتشر شده است، نوشته است: “اینولین برای مبارزه با تعدادی از نگرانی های روده و گوارشی، از جمله بیماری ریفلاکس اسید، سوء هاضمه و سوزش سر دل استفاده می شود، زیرا آن را به طور فعال کاهش می دهد اسیدیته سیستم های بدن است. بنابراین، چیچوری نقش مهمی در کاهش هضم دارد.

 

سلامت قلب را بهبود می بخشد

اینولین نه تنها برای سیستم گوارش مفید است، بلکه نشان داده است که سطح کلسترول LDL “بد” را در بدن کاهش می دهد. این کلسترول یکی از علل اصلی آترواسکلروز و فشار خون بالا است، زیرا جریان خون را هنگام اتصال به شریان ها و رگ ها متوقف می کند. همچنین می تواند به احتمال حمله قلبی و سکته مغزی کمک کند. به اندازه کافی جالب توجه است که مسیر شیمیایی که عملکرد آنزیم آنولین برای کاهش کلسترول LDL است، به ندرت فعال است، مگر اینکه یک فرد مصرف کربوهیدرات های بالایی داشته باشد، بنابراین این مزایا دارای اثرات کمی اندک است.

تمامی غریب به اتفاق متخصصان طب سنتی بر این عقیده هستند که بدلیل خاصیت خنکی عرق کاسنی ، باید از عرق شاتره در کنار آن استفاده کرد.

با این حال، تحقیقات بیشتر در حال حاضر در مورد چگونگی کمک به چربی می تواند به سلامت قلب به روش های دیگر کمک کند. در همین حال، دکتر جین چارلز فرانچارت، از انجمن بین المللی آترواسکلروز اعلام کرد که کمک های سخاوتمندانه سبزیجات کم کالری مانند کاسنی باید در رژیم غذایی خود برای جلوگیری از کلسترول و در نهایت بیماری های قلبی نیز شامل شود. علاوه بر این، چیریک نیز با فنل های گیاهی بسته بندی شده است که به طور گسترده ای به عنوان عوامل ضد ترومبوز و ضد آرتریت شناخته شده است. آنها آنتی اکسیدان ها را در نظر گرفته اند و مطالعات نشان داده اند که قهوه مبتنی بر کاسنی نه یک قهوه طبیعی می تواند به طور قابل توجهی تعادل خون و پلاسمای بدن را بهبود بخشد، که باعث کاهش احتمال بیماری های قلبی عروقی می شود.

 

جلوگیری از سرطان

عصاره کاسنی با کاهش میزان رشد تومور در مطالعات مختلف سرطان ارتباط دارد. گزارش های اولیه نشان می دهد که این امر به دلیل فروکتان های موجود در چریکی است که دارای ویژگی های ضد تومور و خواص آنتی اکسیدانی هستند. طبق نظر دکتر مارسل روبرفورد، Université Catholique de Louvain، بلژیک، که گزارش شده در مورد تاثیر اینولین در سرطان پستان و رشد تومور در مجله تغذیه، پلی فنل ها و فیتوشیمیائی های موجود در چریکو، تاثیر مثبتی بر جلوگیری از سرطان انواع مختلفی از جمله سرطان پستان و سرطان کولورکتال.

 

کاهش آرتروز درد

کاسنی به صورت سنتی برای درمان آرتریت استفاده شده است و مطالعات نشان داده اند که دارای خواص ضد التهابی است، به همین دلیل درد را در شرایطی مانند استئوآرتریت کاهش می دهد. در یک مطالعه سال 2010، 70٪ از افراد آزمایشی که درمان سزارین را دریافت کرده بودند، بهبود چشمگیری در درد ناشی از بیماری استئوآرتریت آنها را گزارش کردند. برای همین همین دلیل، کاسنی نیز به عنوان یک عامل ضد التهابی کلی برای درد های درد، درد عضلانی و درد مفاصل استفاده می شود.

 

کاهش وزن

کاسنی منبع خوبی از الیگوفروفوتوز است و خود اینولین یک فرم فیبر طبیعی است که در کاهش وزن با کمک کاهش وزن کمک می کند. هر دوی این کمک ها در تنظیم غرلین، یک اسید آمینه است که عمدتا با احساس گرسنگی و رفتار غذائی مرتبط است. یک گزارش 2012 که در نشریه تحقیقات چاقی منتشر شد، به مطالعهی مربوط به موشهای صحرایی پرداخت تا تاثیر کیکر را در کل روند کاهش وزن بررسی کنند.

یکی از ترکیبات بسیار مهم در تهیه معجون کبد گل آرام عرق کاسنی است.


 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

ارسال نظر با محتوای سیاسی و توهین آمیز مورد تایید قرار نمی‌گیرد.

وارد کردن ایمیل اختیاری است و در صورت وارد کردن ،آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

وارد کردن نام اجباری نیست ولی بهتر است که نامی برای خود بنویسید.

نظرات خود را به زبان فارسی بنویسید.

نظرات در کمتر از چند ساعت پاسخ داده خواهند شد.