حساسیت به ورزش چه دلایلی دارد؟ + درمان این حساسیت

0

سایت تفریحی پویه

آنافیلاکسی بر اثر ورزش نوعی از کهیر شدید است که به خاطر ورزش ایجاد می شود. علاوه بر کهیر این افراد ممکن است دچار تنگی نفس، مشکلات گردش خون ( احساس سبکی سر، فشارخون پایین ) و علائم مربوط به مشکلات دستگاه گوارش ( حالت تهوع، استفراغ و اسهال ) شوند.علائم می تواند چند دقیقه بعد از آغاز ورزش با خستگی، گرما، خارش و قرمزی شروع شود. اگر ورزش ادامه یابد کهیرها نمایان شده و می تواند همراه با تورم در صورت، لب ها، چشم ها و گلو باشد و در نهایت به آنافیلاکسی برسد.

کهیر کولینرژیک
کهیر کولینرژیک نوعی شدید از کهیر است که بر اثر افزایش دمای بدن ایجاد می شود. کهیرها بر اثر هر نوع افزایش دما، مانند دوش آب گرم، ورزش، غذاهای تند یا خوابیدن زیر پتوی زیاد در شب، ظاهر می شوند. احساساتی شدن زیاد نیز می تواند در افراد حساس باعث کهیر کولینرژیک شود.
کهیرها بسیار ریز هستند، حتی کوچک تر از جای نیش پشه. آن ها ممکن است گروهی کنار هم یا به شکل تکی ظاهرشده و به تدریج بزرگ تر شوند. اغلب کهیر کولینرژیک همراه با علائم شدیدتری خواهد بود، مانند علائم آسم یا فشارخون پایین.

آسم ورزش
بیشتر بیماران مبتلا به آسم با ورزش علائمشان تشدید می شود. آسم شامل التهاب در مسیرهای هوایی بدن است که می تواند روی بافت ماهیچه های نرم اطراف مسیر عبور هوا اثر گذاشته و باعث پیدایش علائم شود. محرک های آسم می توانند قرارگیری در معرض مواد حساسیت زا، سرما و هوای خشک، ورزش، استرس، رفلاکس اسید معده و عفونت های ویروسی باشد.


[animate animation=”lightSpeedIn”]

منبع

__________________________________________________________________________________________________________________

آکاایران (akairan.com)

لینک کوتاه مطلب

_________________________________________________________________________________________________________________

www.poyeh.com/?p=3603


[/animate]

نظر بدهید

ارسال نظر با محتوای سیاسی و توهین آمیز مورد تایید قرار نمی‌گیرد.

وارد کردن ایمیل اختیاری است و در صورت وارد کردن ،آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

وارد کردن نام اجباری نیست ولی بهتر است که نامی برای خود بنویسید.

نظرات خود را به زبان فارسی بنویسید.

نظرات در کمتر از چند ساعت پاسخ داده خواهند شد.