جراحی بینی گوشتی و استخوانی چیست؟

0

سایت تفریحی پویه

جراحی بینی (nose surgery)  یا رینوپلاستی برای تغییر شکل بینی و بهبود ظاهری آن استفاده می شود.

موارد استفاده از این نوع عمل جراحی یا به صورت درمانی برای رفع مشکلات تنفسی و یا به صورت زیبایی صرفا برای اصلاح فرم دماغ بیمار خواهد بود.

 

تصمیم گیری در مورد عمل :

اگر میخواهید بینی خود را جراحی کنید با یک پزشک متخصص که سابقه کار خوبی و کلینیک مجهز دارد در مورد هدف خود از تغییر ساختار بینی صادقانه صحبت کنید، توصیه میکنیم در مورد سوابق پزشکی خود حتما همه موارد را لحاظ کرده و به دکتر جراح خوب منتقل کنید.

در مورد عوارض جراحی بینی از قبل با دکتر صحبت کنید بر اساس بودجه خود جلو بروید مراقب باشید وارد جراحی های ارزان قیمت نشوید.

به یاد داشته باشید که چیزی به نام یک بینی کامل وجود ندارد.هرچند “جراحی بینی” می تواند ویژگی های صورت را افزایش دهد و زیبایی های منحصر به فرد و طبیعی شما را تأیید کند. دکتر جراح شما می تواند ویژگی های صورت را تشریح کند و به شما بگوید که چگونه تغییرات ظاهری در شما را بهبود می بخشد و یا در مورد عوارض جراحی بینی با شما صحبت خواهد کرد.

جراح، ساختار بینی و سایر ویژگیهای صورت را برای اینکه بداند جراحی بینی گوشتی لازم است یا استخوانی ارزیابی خواهد کرد. پس از این ارزیابی، او می تواند به شما بگوید که انتظارات شما واقع بینانه و قابل انجام می باشد یا خیر. سلامت کلی شما را در نظر می گیرد و باید با خطرات، زمان بازیابی دماغ  و “هزینه جراحی بینی”  با شما صحبت کند.

تکنیک های مختلفی برای تغییر شکل بینی وجود دارد. هنگامی قصدتان جدی است،اگر بیمه درمانی دارید، اطمینان حاصل کنید که پذیرفته میشود چون اکثر بیمه های درمانی جراحی های زیبایی را پوشش نمیدهند، بنابراین می دانید چه چیزی پوشش داده شده و چه چیزی باید پرداخت شود.

 

رینوپلاستی: مرحله به مرحله

عمل بینی معمولا به صورت سرپایی انجام می شود، به این معنی که هیچ اقامت یک شبه ای وجود ندارد. بیهوشی عمومی می شوید. با بیهوشی عمومی در خواب خواهید بود. با بیهوشی موضعی، شما آرام می شوید و بینی شما جراحی می شود بنابراین شما آرام هستید و قادر به احساس درد نیستید. جراح بینی، استخوان و غضروف درونی را به شکل هدف شما در می آورد.

 

مدت درمان بعد از عمل جراحی بینی

بعد از عمل جراحی ممکن است تورم و برخی کبودی در اطراف چشم ها وجود داشته باشد که پس از روز سوم بهبود می یابد. با این وجود می تواند تا دو هفته طول بکشد. طی شش ماه آینده ورم های جزیی هم از بین می رود. شکل نهایی بینی شما بعد از اینکه کاملا بهبود یافت، ظاهر می شود.شما باید از سه تا شش هفته بعد از عمل از فعالیت شدید اجتناب کنید.دور سیگار کشیدن را خط بکشید تا بینی شما کاملا بهبود پیدا کند.


 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

ارسال نظر با محتوای سیاسی و توهین آمیز مورد تایید قرار نمی‌گیرد.

وارد کردن ایمیل اختیاری است و در صورت وارد کردن ،آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

وارد کردن نام اجباری نیست ولی بهتر است که نامی برای خود بنویسید.

نظرات خود را به زبان فارسی بنویسید.

نظرات در کمتر از چند ساعت پاسخ داده خواهند شد.