با زیباترین مناطق متروکه جهان آشنا شوید

0

سایت تفریحی پویه

در سرتاسر جهان مناطق محروم و متروکه ای وجود دارند که مردم معمولا از رفتن به آن مکان ها خودداری میکنند، زیرا انسان ها از قدیم الایام از مکان هایی که نام متروکه و محروم را با خود به یدک می‌کشیده اند میترسیدند.

اما خب جالب است بدانید همه این مناطق ترسناک و دلهره آور نیستند.

مکان های محرومی وجود دارد که با سفر به آنجا میتوانید مدتی سرزنده و شاداب باشید ، البته مکان هایی که ما در این مقاله معرفی میکنیم مسکونی نیستند و فقط برخی از آنها دارای سکنه هستند.

در ادامه با پویه همراه باشید…

 

1. مجموعه کارکو – ایتالیا

کارکواین مجموعه قدمتی ۵۴۰ ساله دارد اما خب به دلایلی الآن به یک مکان متروکه تبدیل شده. اهالی این منطقه در طول قرن بیستم شروع به مهاجرت کردند. این مهاجرت دلایل مختلفی داشت؛ تخریب زمین ها به علت فقر در کشاورزی، زمین لرزه و سیل از جمله دلایلی بودند که موجب شدند مردم در سالهای ۱۹۷۰ الی ۱۹۸۰ شروع به تخلیه منظقه کنند.

اما امروزه این منطقه باستانی به عنوان یک مکان مناسب برای گردشگران و حتی یک مکان مناسب برای ساخت فیلم های تاریخی به شمار می‌رود.

 

2. دهکده گوگوری – چین

یک دهکده نه چندان کوچک با خانه هایی که به صورت پله پله روی هم قرار گرفته اند. دهکده گوگوری در کنار رود یانگتسه در کشور پهناور چین واقع شده و به نظر می‌رسد یک منطقه فراموش شده است. اما نه؛ اینطور نیست…

این دهکده دارای سکنه است، سکنه ای که تقریبا همه آنها ماهیگیر هستند. ساختمان های دهکده با گل و گیاه های سبز پوشیده شده اند انگار که از برگ درختان ساخته شده اند.

سال ها پیش از این منطقه به عنوان “رویای جادوگر اوز” یاد می‌شد که البته امروز همه آن را با نام گوگوری می‌شناسند.

 

3. جزیره روس – هند

این جزیره در جنوب اندامان هند واقع و به دست بریتانیایی ها ساخته شده. بریتانیایی ها در آنجا کار های اداری خود را انجام میدادند اما چندی بعد آن را رها کردند. از آن موقع به بعد هیچ کسی در این منطقه ساکن نشده و از این رو به یک منطقه متروکه تبدیل شده، البته در طی این مدت درختی بسیار بزرگ در آنجا رشد کرده و به گونه ای این مکان را ترسناک تر کرده است. اما با این حال این مکان هنوز زیبایی های خود را دارد.

 

4. جزیره هیتا – اسکاتلند

این جزیره زیبا زمانی پر از سکنه بود، سکنه ای که مدام از آب دریا و سرسبزی کوه و دشت آن لذت می‌بردند، اما مردم این جزیره در سال ۱۹۳۰ به دلیل فقر، گرسنگی و هوای خشن مجبور به ترک آن شدند. از آن موقع تا به امروز تمام ساختارهای جزیره از بین رفته اند.

 

5. خانه های گنبدی فلوریدا – آمریکا

خانه های گنبدی فلوریدا

درست در ساحل جزیر مارکو در ایالت فلوریدا خانه هایی گنبدی شکل وجود دارد که مانند سفینه های فضایی‌اند. در واقع این خانه ها برای گذراندن تعطیلات و تفریح ساخته شده بودند که با آمدن طوفان دیگر قابل استفاده نیستند اما منظره‌ای جالب به دریا بخشیده اند.

 

6. کلمنسکپ – کلمبیا

این شهر در سال ۱۹۰۸ در ناحیه نامیب زمانی که یک مرد فرانسوی در آن یک الماس را کشف کرد ساخته شد؛ این شهر منابع و ذخایر ارزشمندی داشته و به یک مکان مسکونی تبدیل شده اما در سال ۱۹۵۴ به دلیل پایان منابع، مردم مجبور به تخلیه شهر شدند. البته نکته چشمگیر این شهر، خانه های پر شده از شن آن است که خیلی عجیب و غریب است.

 

7. قلعه کیلشورن – اسکاتلند

این قلعه باشکوه اسکاتلندی در اواسط سال ۱۴۰۰ ساخته شده و در آن مقامات بلند پایه‌ای اقامت میکردند، معماری و طراحی این قلعه بسیار زیبا بود اما با این حال در سال ۱۷۰۰ رها شده و از آن موقع به بعد شروع به تجزیه و تخریب کرده است اما با این حال هنوز زیبایی و عظمت خود را دارد.

 

8. کایاکوی – ترکیه

یک شهر زیبا در کوه های توروس که در سال ۱۹۲۰ به دلیل تبادل سیاسی جمعیت با یونان کنار گذاشته شد. الآن حدود ۳۵۰ خانه رها شده در این شهر متروکه وجود دارد.

 

9. جنگل شناور – سیدنی

این کشتی اس اس آرفیلد در سال ۱۹۱۱ ساخته شد و در سال ۱۹۷۲ در خلیج هوم بوش در غرب سیدنی بازنشسته شد.

ویژگی جالب این کشتی که آن را نسبت به کشتی های دیگر منحصر به فرد کرده است این است که از موقع رها سازی آن درختهایی بزرگ و پر شاخ و برگ روی آن روییده اند که منظره فوق العاده ای را روی دریا ایجاد کرده اند.

 

10. معبد تاپروم – کامبوج

این معبد معروف در جنوب شرقی آسیا در کشور کامبوج واقع شده و پایتختش شهری به نام پنوم‌ پن (Phnom Penh) می باشد. این معبد چند صد سال پیش مورد استفاده بوده اما پس از سقوط امپراتوری در قرن هفدهم رها شده است. در طی این سال ها درختانی بسیار بزرگ در این مکان رشد کرده اند طوری که همه تصور میکنند که انگار جنگلی با این بنا ترکیب شده است.

جالب است بدانید که این بنا تا قرن بیستم میلادی از دید عموم پنهان مانده است.


منبع : پویه


مطالب مرتبط

نظر بدهید

ارسال نظر با محتوای سیاسی و توهین آمیز مورد تایید قرار نمی‌گیرد.

وارد کردن ایمیل اختیاری است و در صورت وارد کردن ،آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

وارد کردن نام اجباری نیست ولی بهتر است که نامی برای خود بنویسید.

نظرات خود را به زبان فارسی بنویسید.

نظرات در کمتر از چند ساعت پاسخ داده خواهند شد.