آموزش تایپ ده انگشتی به روش ساده و لذت بخش (تایپیست شوید!)

0

سایت تفریحی پویه

ترجیح می‌دهید یک قهوه بخورید و یا اوقات خود را صرف تایپ متون طولانی و کسل‌کننده نمایید؟

تفاوتی ندارد شما تایپیست یا برنامه‌نویس حرفه‌ای باشید، و یا حتی یک کاربر عادی؛ تایپ ده ‌انگشتی می‌تواند علاوه بر کمک به صرفه جویی در زمان، موجب متمایز شدن شما گردد. اما چگونه تایپ سریع و ده‌انگشتی را یاد بگیریم؟

قبل از این‌ که به چگونگی این موضوع بپردازیم، بیایید تا چرایی آن را توضیح دهیم.

 

چرا باید تایپ ده‌انگشتی را یاد بگیریم؟

شاید یکی از مهم ترین دلایل برای یادگیری تایپ ده‌ انگشتی، صرفه جویی در زمان باشد. انگشتان کند می‌توانند ساعت‌ها وقت شما را پشت میز تلف نمایند، در حالی که اگر به آن ها تایپ سریع را یاد بدهید، می‌توانند برای شما اوقات استراحت بیشتری را به وجود آورند.

علاوه بر صرفه جویی در زمان، شما تمرکز بیشتری در هنگام تایپ به دست می‌آورید. دلیل تمرکز این است که شما مکان قرارگیری کلید‌ها را به حافظه عضلانی انگشتانتان واگذار کرده‌اید و در این صورت می‌توانید با تمرکز بسیار بالایی به تایپ متون دلخواه خود بپردازید.

علاوه بر این‌ها اشتباهات تایپی شما نیز بسیار کمتر خواهد شد، چرا که تمرکز شما افزایش یافته است و دیگر لازم نیست پس از پایان یافتن تایپ وقت بیشتری را صرف نگارش و غلط گیری متن نمایید.

حتماً شما هم تجربه درد در نواحی گردن و مچ دست ها را در هنگام تایپ داشته‌اید. اگر سرعت تایپ کندی داشته باشید، طبیعتاً مستلزم نشستن‌های طولانی تری پشت میز کامپیوتر خود هستید و این موضوع خود موجب خستگی خواهد شد.

تایپیست‌های حرفه‌ای لازم نیست که مدام گردن خود را بر روی کیبورد و صفحه‌ نمایش بالا و پایین ببرند و فرم ثابتی برای نشستن و قرار دادن دست‌ها در نظر می‌گیرند که همین موضوعات سبب  کمک زیادی به سلامتی آنان می‌شود.

جالب است بدانید که در کتاب کار و فناوری پایه ششم ابتدایی، یک فصل به آموزش تایپ ده‌انگشتی اختصاص یافته است که خود اهمیت این مهارت را در آینده مشخص می‌کند و شاید با پیشرفت روز‌افزون تکنولوژی به یک الزام تبدیل شود.

با در نظر گرفتن این موارد و بسیاری از مزیت‌های دیگر تایپ ده‌انگشتی، چه دلیلی دارد که شما نیز این مهارت جذاب را یاد نگیرید؟

 

چگونه تایپ ده‌انگشتی را یاد بگیریم؟

امروزه راه‌های گوناگونی برای این امر وجود دارد و یکی از بهترین آن ها یادگیری از طریق، سامانه‌ها و نرم افزار‌های مختص این کار می‌باشد. سامانه تایپو یکی از این گزینه‌ها برای فراگیری تایپ سریع و ده‌انگشتی است.

 

تایپو چیست؟

آموزش تایپ

تایپو یک سامانه هوشمند آموزش تایپ ده‌انگشتی می‌باشد که دوست دارد شما را تبدیل به یک تایپیست حرفه‌ای نماید.

در این سامانه مطالب و درس های رایگان و مفیدی قرار دارد که با خواندن و گذراندن آن‌ها می‌توانید در مدت کوتاهی سرعت تایپ خود را به صورت چشمگیری افزایش داده و تایپ ده انگشتی را فرا بگیرید. با تایپو شما در یک کلاس هوشمند آموزش تایپ قرار خواهید گرفت.

 

سامانه آموزش تایپ تایپو چه ویژگی‌هایی دارد؟

 

این سامانه قابلیت‌های جذاب بسیار زیادی را در اختیارتان قرار می دهد، بطوری که شما را از هر منبع دیگری بی نیاز می سازد. تایپو هر آنچه شما برای یادگیری تایپ ده انگشتی نیاز دارید و حتی بیشتر از آن را در اختیارتان قرار می دهد.

اگر نگاهی به این سامانه بیندازید و یک درس آن را شروع نمایید، در همان ابتدا متوجه محیط جذاب و سهولت کار با آن خواهید شد. یادگیری با تایپو همانند یک بازی تایپ می‌ماند و با پیشرفت شما در تایپ ده‌انگشتی این بازی جذاب تر از پیش خواهد شد. در واقع شما از طریق صفحه کلید هوشمند، راهنمایی های در هنگام تایپ و محیط ساده آن می‌توانید به راحتی تایپ ده‌انگشتی را یاد بگیرید.

از دیگر ویژگی‌های منحصر به فرد سامانه تایپو می‌توان به بخش گزارش‌گیری حرفه‌ای آن اشاره نمود که در مقایسه با سایر سایت های مشابه بخشی نوین و کامل می‌باشد. شما از طریق بخش گزارش‌گیری این سامانه می‌توانید مواردی همچون مدت زمان تمرین روزانه، وضعیت پیشرفت و… را در قالب نمودارهای متفاوتی مشاهده نمایید که در این صورت علاوه بر آگاهی در مورد وضعیت کلی خود، تشویق به پیشرفت در تایپ سریع و بهتر نیز می‌شوید.

از دیگر بخش‌های هیجان انگیز این سامانه می‌توان به رقابت تایپ آن اشاره نمود. در رقابت تایپ که در دو بخش زبان فارسی و انگلیسی صورت می‌گیرد، به شما یک متن نشان داده می‌شود که باید با نهایت سرعت و دقت به تایپ آن بپردازید و در صورت بهتر بودن در مقایسه با سایر افراد شرکت کننده نام شما به عنوان برترین فرد نمایش داد خواهد شد.

تایپ ده انگشتی

در مجموع باید بگوییم که شما از طریق این سامانه می‌توانید در هر کجا که هستید و به آسانی تایپ سریع و ده‌انگشتی را یاد بگیرید و در کمترین زمان خود را تبدیل به یک تایپیست حرفه‌ای نمایید.

برای ورود به سامانه تایپو کافی است به وبسایت www.typeo.top  مراجعه کنید. پس از یادگیری تایپ ده‌انگشتی، از مهارت متمایز کننده، بهبود در شغل و وقت بیشتر خود لذت ببرید.

همچنین برای یادگیری تایپ بصورت آفلاین می توانید از نرم افزار قدرتمند انگشتان طلائی استفاده کنید.

تایپ سریع

برای اطلاعات بیشتر در مورد این نرم افزار و دریافت آن بر روی این لینک کلیک کنید : دانلود نرم افزار تایپ

این نرم افزار امکانات بسیار زیادی را در اختیارتان قرار می دهد. و یادگیری تایپ با آن خیلی لذت بخش است.

شما به دلخواه یکی از گزینه های بالا را برای یادگیری تایپ ده انگشتی می توانید انتخاب کنید.


 

نظر بدهید

ارسال نظر با محتوای سیاسی و توهین آمیز مورد تایید قرار نمی‌گیرد.

وارد کردن ایمیل اختیاری است و در صورت وارد کردن ،آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

وارد کردن نام اجباری نیست ولی بهتر است که نامی برای خود بنویسید.

نظرات خود را به زبان فارسی بنویسید.

نظرات در کمتر از چند ساعت پاسخ داده خواهند شد.