آخرین وضعیت میدانی جبهه «البوکمال»/احتمال فتح تنها قلعه‌ باقی‌مانده داعش تا ۲ روز دیگر

0
-

سایت تفریحی پویه

نیروهای ارتش و همپیمانان به پیشروی خود در عمق شهر البوکمال در حومه دیرالزور ادامه می‌دهند به‌طوری که یک منبع میدانی به تسنیم گفته است که نیمی از شهر البوکمال تحت کنترل نیروهای سوری و متحدان قرار گرفته و عملیات به‌سمت عمق شهر ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، ارتش و همپیمانان روستاهای «الهری والسویعیه» و شهرک «العشاره» و همچنین فرودگاه الحمدان در جنوب البوکمال را آزاد کرده‌اند و جاده المیادین به البوکمال را هم قطع کردند.

به‌گفته منبع میدانی، عملیات ارتش و همپیمانان در بخش‌هایی از البوکمال که همچنان در اشغال تروریست‌هاست ادامه دارد و این نیروها، داعشی‌ها را از سه طرف در محاصره قرار داده‌اند.

این منبع افزود پیشروی در طول شبانه‌روزی ادامه دارد و عملیات رزمی در عمق مناطق تحت اشغال داعش در البوکمال قرار دارد که آخرین قلعه داعش به‌شمار می‌رود که از سه سال پیش آن را در اشغال خود دارد، با آزادسازی این مناطق تمام شهر آزاد خواهد شد و معنای آن نابودی کامل تمام دژهای داعش در داخل سوریه است.

در حال حاضر قوی‌ترین تروریست‌های خارجی و داخلی داعش موسوم به جیش الخلافه که از نیروهای ویژه داعش قلمداد می‌شوند، در البوکمال می‌جنگند، این تروریست‌ها در عراق و دیرالزور و الرقه هم جنگیده بودند و اکنون به البوکمال آخرین نقطه باقی‌مانده برای داعش در سوریه آمده‌اند.

شهر البوکمال به‌سبب آنکه با تپه‌ها و دشت‌ها از چندین جهت و از سمت شمال با رودخانه فرات احاطه شده، سبب شده تا داعشی‌ها به‌آسانی بر این موانع طبیعی برای مخفی شدن و ایجاد استحکامات قوی در آن تکیه کنند.

به‌گفته منبع میدانی،‌ نبردها در حال حاضر در داخل البوکمال جریان دارد و حملات هوایی و توپخانه‌ای هم به مواضع آنها قطع نمی‌شود،‌ داعشی‌ها به‌طور کامل محاصره شده‌اند و پیش‌بینی می‌شود که این شهر طی دو روز آینده به‌طور کامل آزاد شود. اکنون شهر از نظر نظامی سقوط کرده و داعشی‌ها در تیررس ارتش و همپیمانان قرار دارند.

این منبع افزود جنگنده‌های آمریکایی به ایجاد اخلال و پارازیت بر دستگاه‌های ارتباطاتی ارتش سوریه و فرماندهی روسی می‌پردازند و فرار سرکردگان خارجی داعش و عبور آنها به‌سمت مناطق تحت سیطره گروه‌های مورد حمایت آ‌مریکا موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه را آسان می‌کنند.

در حومه دمشق هم نیروهای ارتش سوریه همچنان به مقابله با حمله گروه‌های تروریستی به مواضعشان در محور اداره تره‌بار شهر حرستا در غوطه شرقی در سایه درگیری‌های شدید و حملات هوایی مستمر به مواضع آنها ادامه می‌دهند.

منابع نظامی از هلاکت بیش از ۵۰ تروریست باندهای الرحمن،‌ جبهه النصره و احرار الشام در درگیری‌های این منطقه خبر داده‌اند که از پنج روز پیش ادامه دارد،‌ ارتش برای بازپس‌گرفتن نقاطی که تروریست‌ها در اطراف این منطقه رخنه کرده‌اند، به عملیات خود ادامه می‌دهد.

این در حالی است که گروه‌های تروریستی، محله‌های مسکونی دمشق را با موشک و خمپاره هدف قرار می‌دهند که شماری قربانی به‌جا گذاشته است.


گردآوری : بخش اخبار پویه

منبع : ( خبرگزاری تسنیم – tasnimnews.com )

لینک کوتاه مطلب : http://www.poyeh.com/?p=15595


 

نظر بدهید

ارسال نظر با محتوای سیاسی و توهین آمیز مورد تایید قرار نمی‌گیرد.

وارد کردن ایمیل اختیاری است و در صورت وارد کردن ،آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

وارد کردن نام اجباری نیست ولی بهتر است که نامی برای خود بنویسید.

نظرات خود را به زبان فارسی بنویسید.

نظرات در کمتر از چند ساعت پاسخ داده خواهند شد.